Od roku 2017 každý, kto navštevuje web stránky kde sa využíva torrent, bude upozornený na nelegálne zdieľanie súborov červeným textom v emaily s upozornením, že sa to deje cez jeho internetové spojenie. Takto chce vláda UK zo začiatku bojovať proti neustálemu porušovaniu práv duševného vlastníctva. Aký to má vplyv na VPN?

Asi každý zbehlý „internetový“ človek dnešnej doby pozná web stránky typu The Pirate Bay alebo KickassTorrents. Títo notorickí porušovatelia práv duševného vlastníctva sa však práve zdieľaním filmov, softwaru, hudby, či počítačových hier preslávili asi najviac. Každý deň ich navštevujú tisíce a tisíce zvedavcov, ktorí sa tam nechodia len pozerať, ale hlavne sťahovať všelijaké súbory.

Boj proti torrentu

Virgin Media, BT a Sky, ktorí sú lídrami v poskytovaní internetového spojenia v UK, sa preto rozhodli pridať ku kampani v boji proti torrentom. V prípade, že provideri zistia, že využívate torrent, zašlú vám email s textom, že niekto používa vaše internetové pripojenie na zdieľanie materiálu, ktorý podlieha duševnému vlastníctvu (filmy, hudba, knihy, športové prenosy, a pod.) a že ako váš poskytovateľ internetu, vás bol povinný o tom informovať. Samotné prehliadače tiež aktivujú istú formu ochrany tým, že vás upozornia na nelegálny obsah stránky.

VPN opäť zachraňuje

Zároveň ale samotný článok odkazuje na to, že používaním VPN sietí sa toto obmedzenie dá hravo obísť. Dôvodom je tiež to, že torrent môže byť tiež použitý pre zdieľanie úplne legálnych súborov. Je to niečo podobné ako v prípade Wikipedie, kde je obsah úplne vytvorený samotnými používateľmi.

Pozrite si tiež našu veľkú recenziu, kde sme porovnali 5 najkvalitnejších poskytovateľov VPN služieb na jednom mieste.

 

Poskytovatelia internetu v Anglicku chcú obmedziť prístup na určité stránky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.