23.marca tohto roku americký Senát svojím hlasovaním prijal prelomovú rezolúciu, vďaka ktorej umožnil a povolil poskytovateľom internetu získavať, zbierať a predávať dáta súkromných používateľov internetu bez ich výslovného povolenia.

VPN sieť mimo jurisdikcie USA

Senátor Richard Blumenthal (demokrat) pred samotným hlasovaním označil neskôr prijatú rezolúciu za „priamy atak na práva spotrebiteľov, ich súkromie a na pravidlá, ktorú upravujú základnú ochranu pred dotieravým a nezákonným zásahom do ich práv“. Viac informácií tiež v článku amerického denníka tu.

Hľadanie riešenia pre ochranu súkromia

Čo to znamená pre spotrebiteľov (minimálne rezidenčných v USA), ktorí sa môžu cítiť takouto neprimeranou politikou dotknutí? Ak chcú vylúčiť sledovanie svojich aktivít práve poskytovateľmi internetových služieb, napríklad z dôvodu ochrany svojho súkromia, môžu siahnuť po elegantnom riešení.

Tým je napríklad VPN sieť, ktorá má servery fyzicky umiestnené mimo USA – NordVPN. Rezolúcia sa nevzťahuje na územie Panamy, kde jej kompetencie končia, ale súkromie spotrebiteľa začína, resp. je ochránené. Vyskúšajte si túto VPN službu alebo si pozrite našu recenziu, kde sme NordVPN aj testovali.

Americký Senát povolil sledovanie histórie navštívených stránok bez povolenia zo strany spotrebiteľov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.