Kodi (predtým známy ako XMBC) je bezplatný open source mediálny prehrávač, jeden z najpopulárnejších prehrávačov streamovaných médií v rôznej podobe. Prehrávač je od svojho vzniku v roku 2002 dodávaný len v softwarovej podobe bez prídavného obsahu. Rôzne rozšírenia a doplnky ( Exodus Redux, The Crew, Tempest, atď.) však milióny ľudí každodenne používajú na sledovanie filmov, televíznych relácií a športových podujatí. Ako vždy, keď sa niečo zadarmo streamuje, je s tým spojený problém – tentoraz podstatný problém – a tým sú autorské práva. Streamovanie mediálneho materiálu chráneného autorskými právami bez povolenia je v rozpore nielen s autorskými zákonmi. Výsledkom tohto procesu napokon je to, že niektorí poskytovatelia týchto  internetových služieb začali blokovať prenos mediálnych súborov cez Kodi, podobne ako napríklad iní blokujú prenos torrentov.

 

 

Prečo používať VPN pre KODI?

 

Pri používaní KODI dochádza k zasielaniu citlivých údajov ako sú IP adresa, miesto, čas pripojenia a podobne. Preto je veľmi dôležité, aby sa Kodi používalo anonymne v prípade, že omylom streamujete videá, ktoré sú chránené autorskými právami. Pozor tiež na predinštalované set-top boxy s Kodi, ktoré sú poväčšine dodávané s už predinštalovaným pirátskym softvérom a v niektorých prípadoch dokonca obsahujú priamo škodlivý softvér, ktorý prekračuje mediálny rozsah prijímača a môže okrádať jeho nového vlastníka nielen o osobné údaje. Ak nepoužívate VPN sieť pri streamovaní cez konkrétny server Kodi, vaša skutočná adresa IP je viditeľná pre kohokoľvek, kto monitoruje (alebo by chcel) váš webový prenos údajov. A ak náhodou streamujete materiál chránený autorskými právami, a to aj omylom, môžete sa dostať do zbytočných problémov. Na začiatku by to minimálne znamenalo zablokovanie prehrávaného obsahu, končiac zbieraním citlivých údajov kto, kedy a kde prenáša autorsky chránený mediálny obsah. Preto sme sa rozhodli vybrať najlepšie VPN služby, ktoré vyriešia tento problém. Najlepšie VPN služby pre Kodi robia presne to, čo pri streamovaní potrebujete: sú rýchle, anonymné a neukladajú žiadne záznamy o webových aktivitách jeho používateľa. Testom prešla najnovšia verzia Kodi číslo 18, ale malo by to bez problémov fungovať i na jeho starších verziách.

 

Najlepšie Kodi VPN služby spĺňajú tieto atribúty:

 • umožňujú prenos P2P na všetkých bežných serveroch
 • sú rýchle a spoľahlivé (vaša IP adresa nie je viditeľná)
 • nezaznamenáva internetové aktivity jej používateľov a
 • funguje aj s väčšinou zariadení (napr. Firestick od Amazonu)

 

 

Ktoré VPN služby sú teda najlepšie pre KODI v roku 2020?

 

 1. > PureVPNbezpecne surfovanie internetom

 

 

A začneme hneď najjednoduchším riešením pre ľudí, ktorí nechcú strácať čas nastavovaním VPN v doplnku KODI, ale požadujú maximálnu použiteľnosť na 1 klik.

A tou je práve PureVPN, ktorá  je jedinou VPN službou v našom prehľade, ktorá prichádza s osobitne vyhradeným – samostatne integrovaným doplnkom pre prehrávač Kodi. To znamená, že inštaláciou PureVPN získate okamžite priamy prístup k VPN bez toho, aby ste čokoľvek nastavovali v Kodi, či inom zariadení. K samostatnému doplnku ku KODI (Add-on) sa dostanete hneď potom, čo si zakúpite túto VPN službu. Jeho pridaním v KODI sa následne dostanete ku stovkám VPN serverov po celom svete. Okrem toho je tiež PureVPN cenovo veľmi prijateľná alternatíva. Usadila sa na prvom mieste v našom porovnaní najlacnejších VPN služieb.

 

Ako napríklad zfunkčniť KODI s PureVPN pod Windows? Nastavenie Kodi vo Windows 7, 8 alebo Windows 10 je jednoduchšie a priamočiarejšie ako u iných operačných systémov. Tu je postup:

 1. na zariadení so systémom Windows spustite aplikáciu PureVPN pre Windows a nainštalujte ju
 2. vyberte si miesto/krajinu, ku ktorému sa chcete pripojiť
 3. overte si, či sa vaša IP adresa zmenila
 4. otvorte Kodi a používajte ho ako obvykle, resp. ak chcete mať VPN spustenú len pre KODI, stiahnite a nainštalujte si doň tento doplnok (Add-on) priamo: PureVPN KODI add-on

 

Výhody:

 • lacné riešenie
 • jednoduché nastavenie

 

Nevýhody:

 • pomalšie pripojenie na rozdiel od ostatných alternatív,
 • trošku „prehistorické“ grafické rozhranie aplikácie

 

Zistiť viac o PureVPN a akcia na predplatné

 

 

 1. > ExpressVPNbezpecne surfovanie internetom

 

 

 

Táto VPN služba ponúka extrémne rýchle rýchlosti a vďaka vynikajúcim hodnotám upload/download spolu s veľmi nízkou latenciou je ExpressVPN ideálna pre P2P a streamovanie cez Kodi. Torrenting je povolený na všetkých serveroch ExpressVPN. Niektoré doplnky Kodi vyžadujú podporu P2P, takže v tejto VPN sieti nájdete pre Kodi plnú podporu. Vďaka rôznym technológiám poskytovaných ExpressVPN budete neustále na internete v bezpečí. Jedným z nich je napríklad Kill switch, ktorý ukončí pripojenie k internetu a zabráni k odhaleniu skutočnej IP adresy v momente ako dôjde k nechcenému odpojeniu od VPN siete. Keďže táto VPN služba je dlhodobo lídrom nielen v rýchlostiach, ale aj v ochrane súkromia (ExpressVPN sídlil v jurisdikcii priateľskej k uchovávaniu súkromia na internete – Britské Panenské ostrovy), znamená to, že bezpečnosť a ochrana súkromia je u nej na prvom mieste.

ExpressVPN spoľahlivo odblokuje aj Netflix či BBC iPlayer, navyše prichádza tiež s vlastnou aplikáciou Amazon Fire TV. Nie je veľa služieb, ktorými sa ExpressVPN nezaoberá. Na svojej webovej stránke má dokonca aj podstránku o Kodi.  https://www.expressvpn.com/vpn-for-kodi

 

 

Výhody:

 • plná podpora pre P2P a torrenty
 • neuchováva žiadne logy o prístupoch, aktivitách a IP adresách
 • vysoká rýchlosť sťahovania
 • vlastná aplikácia Amazon Fire TV, spolupracuje s prehrávačom Netflix a BBC iPlayer
 • ľahké použitie a inštalácia

 

Nevýhody:

 • drahšie oproti konkurencii

 

 

Zistiť viac o ExpressVPN a akcia na predplatné

 

 

3.

 > NordVPN

 

NordVPN je pre Kodi určite inteligentnou voľbou, ak váš rozpočet osciluje medzi číslami vyššie uvedených konkurentov. NordVPN môže predstavovať tzv. „zlatú strednú cestu“. Rýchlosti sú totiž veľmi pôsobivé, v niektorých aspektoch dokonca prekonáva lídra na trhu ExpressVPN. Prečítajte si ich vzájomné porovnanie. NordVPN vyniká predovšetkým vysokými rýchlosťami downloadu, čo je optimálne pre torrenting. Spolu s armádnym šifrovaním, Kill switch funkcionalitou alebo špeciálnymi službami dvojitého šifrovania ako je DoubleVPN a Tor over VPN je v oblasti uchovávania súkromia na internete minimálne v najlepšej špičke VPN služieb na trhu. Malým problémom NordVPN tak ostáva asi len to, že nie všetky servery podporujú P2P na torrentovanie na rozdiel od ExpressVPN. Nie je to príliš veľký problém, pretože ich stále existuje veľmi veľa, vyberať si je z čoho – vyše 5 500 serverov! Takmer najviac na trhu…

Pre podrobnejší pohľad si prečítajte našu veľkú recenziu spoločnosti NordVPN.

 

Výhody:

 • plná podpora pre P2P, Torrenty pri vysokých rýchlostiach
 • neuchováva žiadne logy o prístupoch, aktivitách a IP adresách
 • skvelé šifrovanie internetovej komunikácie
 • podporuje Amazon Fire TV, Netflix a BBC iPlayer

 

Nevýhody:

 • nie všetky VPN servery podporujú P2P

 

 

Zistiť viac o NordVPN a akcia na predplatné

 

 

4.

 > CyberGhost VPN

 

 

 

CyberGhost je ďalšou dobrou voľbou pre Kodi. Pokiaľ však potrebujete prístup kvôli torrentom k serverom v Austrálii, táto VPN vás nepoteší. Preto je CyberGhost v prvom rade dobrou voľbou pre užívateľov Kodi, ktorí streamujú zo serverov v Európe alebo Ázii. CyberGhost je známa tým, že je v Európe viac než použiteľná pre svoj pekný grafický dizajn a jednoduchú použiteľnosť na 1 klik. CyberGhost je spoľahlivá voľba, ktorá poskytuje primerane dobrú rýchlosť sťahovania, takže žiadna úloha nie je pre túto VPN náročná. Poskytuje tiež veľa spoľahlivých serverov po celom svete, z ktorých si môžete vyberať. Podporuje rovnaké dnes už základné štandardy v oblasti ochrany osobných údajov ako vyššie uvedení konkurenti (Kill switch, kvalitné šifrovanie AES-256, žiadne logovanie – dokonca vydáva pravidelnú správu o transparentnosti!). CyberGhost tiež podporuje Netflix a BBC iPlayer, pričom na tento účel poskytuje špeciálne vyhradené – dedikované streamingové servery, ktoré sú spoľahlivé a rýchlo dosiahnuteľné v aplikácii.

To všetko znamená, že sa pri tejto voľbe určite nespálite a v prípade, že vychytáte dobrú akciu, aj dobre ušetríte. Ak chcete získať podrobnejší pohľad na CyberGhost VPN, prečítajte si našu veľkú recenziu.

 

 

Výhody:

 • optimalizované VPN servery pre P2P pre stabilné a vysoké rýchlosti
 • neuchováva žiadne logy o prístupoch, aktivitách a IP adresách
 • jednoduché nastavenie VPN a pekné aplikácie

 

Nevýhody:

 • nie všetky VPN servery podporujú P2P (napríklad v Austrálii, pozrite si prípadne aj fyzické lokácie VPN serverov)

 

 

Zistiť viac o CyberGhost a akcia na predplatné – 80%

 

 

 

Ako nainštalovať a používať VPN s KODI?

 

Vzhľadom na svoje použitie, je KODI prístupné na mnohých platformách: PC, Linux, Mac, Android telefóny a boxy, rôzne iné TV boxy (NVIDIA SHIELD TV, Xiaomi Mi Box a pod.), Fire Stick, Raspberry Pi a pod. Samotný proces inštalácie KODI je rozdielny podľa platformy a najlepšie zachytený postup inštalácie nájdete na Wiki pre KODI podľa toho, na aký operačný systém chcete KODI inštalovať. K jednotlivým vyššie recenzovaným VPN službám sme koniec – koncov priložili aj videá, na ktorých je podrobný popis inštalácie doplnku pre KODI.

Odkaz na detailný postup inštalácie pre wiki:  https://kodi.wiki/view/Installing

 

Následne inštalácia VPN je v princípe veľmi jednoduchá, ak použijete inštalátor VPN služby z web stránky poskytovateľa VPN siete:

 1. Prihlásite sa/vytvoríte si konto u tej ktorej VPN služby
 2. Po prihlásení si stiahnete aplikáciu pre svoj podporovaný systém a nainštalujete ju
 3. Po zadaní prihlasovacích údajov do aplikácie sa pripojíte k VPN vybratím VPN servera konkrétnej krajiny

 

Inštalácia VPN doplnku pre KODI Android TV boxy

 

Inštalácia VPN doplnku pre KODI Android TV boxy uvedené nižšie je veľmi jednoduchá, nakoľko každá z vyššie recenzovaných VPN služieb ponúka aplikáciu pre Android, takže ju stačí stiahnuť z knižnice Google Play a začať plnohodnotne používať. To platí pre tieto KODI android TV boxy – prehrávače:

 • Nvidia Shield
 • Matricom G-Box
 • Emtec Gem Box
 • Seguro Trongle X4
 • DroidBOX PlayOn GPD XD
 • Tops MXV Android TV BOX Amlogic S905
 • Mini M8S II 4K Android 6.0 TV BOX
 • T95Z Plus Android TV Box Amlogic S912
 • Beelink GT1 Ultimate TV Box
 • EstgoSZ H96 Pro
 • Xiaomi Mi Box

 

Kodi VPN addons – samostatné moduly pre KODI

 

Okrem jednoduchej inštalácie vyššie je možné použiť aj rôzne Add-ony (prídavné moduly) pre KODI, čo však v prvom rade znamená, že budete mať viac práce s inštaláciou tej ktorej VPN služby. Ak nemáte Android prehrávač alebo vybraná VPN nedisponuje touto aplikáciou, pravdepodobne budete musieť nainštalovať tento VPN doplnok osobitne, tzv. ručne. Jeden sme už ukázali pri VPN službe PureVPN vyššie. Druhou možnosťou je inštalácia VPN služby cez doplnok  Zomboided VPN Manager. Ten je dostupný len pre tieto platformy:

 • LibreELEC (7.x onwards)
 • OpenELEC (5 onwards)
 • Other Linux-based installs (e.g. OSMC)
 • Windows (Windows 7 tested)

Ak ho budete inštalovať, postupujte podľa týchto krokov:

 1. stiahnite si doplnok (Add-on) Zomboided VPN Manager
 2. v KODI otvorte cestu: SYSTEM > Add-ons > Install from zip file a tam vyberte vyššie stiahnutý súbor
 3. počkajte na notifikáciu pre povolenie inštalácie vybraného doplnku, potom Install from repository > Zomboided Add-on Repository > Services > Install
 4. následne v položke VPN Configuration Window vyplňte údaje o svojej predplatenej VPN služby (meno, heslo a pod.)
 5. potom v položke VPN Connection vyberte First VPN connection (alebo nastavte automatické pripojenie počas bootovania)
 6. následne vyskočí okno, kde si vyberiete lokáciu, ku ktorej sa chcete cez VPN pripojiť (vyberte si preferovanú)
 7. ak vyskočí ďalšie okno s názvom Second VPN connection, máte možnosť alternatíve zvoliť aj iné oblasti pripojení k VPN

 

 

Ďalšie tipy pre inštaláciu a použitie VPN + KODI

 

 1. Je dôležité si uvedomiť, že musíte k VPN pripojiť zariadenie, ktoré KODI používa. Ideálne je to napríklad samotný router, ktorý má predpripravenú softwarovú podporu na pripojenie k VPN. Ide totiž o východziu bránu k internetu a sú k nemu pripojené zväčša všetky zariadenia v domácnosti. Ak je router pripojený k VPN, tak aj všetky ostatné zariadenia budú nasledovať jeho nastavenie. Okrem toho ušetríte aj na počte súčasne pripojených zariadení k VPN, pretože VPN účty sú zväčša limitované v množstve takto súčasne pripojených zariadení cez 1 účet.
 2. Okrem toho je možné VPN nastaviť manuálne, inštalovaním protokolov a nakoniec zadaním prihlasovacích údajov, pričom pri tomto postupe sa vyžaduje vyššia znalostná úroveň. Poskytovatelia VPN služieb však aj v tomto smere pomáhajú detailnými návodmi ako inštalovať VPN manuálne.
 3. Ďalším možným riešením je vytvorenie Wifi hotspotu zo zariadenia, ktoré je pripojené k VPN. Takto jednoducho dokážete vyriešiť konektivitu zvlášť v prípadoch, ak ste prechodne na inom mieste ako obvykle.

 

 

 

Najlepšia VPN pre KODI 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.