VPN služby boli dlho špecialitou alebo skôr nadstavbou internetu, pretože tieto služby boli zväčša drahé a aj keď bezpečné, vždy predstavovali voľbu skôr pre tých, čo si chránili svoju identitu. Časom ceny internetového pripojenia ale aj rozmach a dostupnosť online obsahu nabrala také kontúry, že sa dnes pripojíte prakticky kdekoľvek na svete. S tým súvisí aj rozmach VPN služieb, nakoľko biznis napojený na internet vyrástol do takej podoby, že sa obchoduje nielen z osobnými údajmi používateľov, ale vedia sa predpovedať ich záľuby a pohnútky, dokonca zisťovať také údaje ako je vek, adresa, politické zameranie alebo či sa jedná o bohatého človeka…

VPN služby prešli zmenou do takej miery, že ich používanie je v dôsledku vyššie uvedených priam nutnosťou. Minimálne multimediálny obsah sa rozšíril do celého sveta natoľko, že v prípade jeho zdieľania ste „nútení“ siahnuť po VPN, aby ste sa k nemu vôbec dostali a to úplne legálne. Ceny VPN spadli dole a jednou z nich je i ExpressVPN, čo je na poli týchto služieb jeden z najväčších lídrov. Túto overenú VPN službu testujeme už od začiatku založenia tohto blogu a preto je na čase sa opýtať:

Express VPN pre Slovensko 2019 – recenzia

Je ExpressVPN bezpečná?

A odpoveď na základe 3-ročnej skúsenosti je jednoznačná a výstižná: ÁNO

Za ostatné roky sme nezaznamenali žiadne bezpečnostné incidenty, škandály a stále je oceňovaná ako najlepšia VPN služba na svete. Konkurenti jej síce úspešne zatápajú, ale štandard, ktorý si vydobyla ju oprávnene radí medzi špičku v tomto segmente.

 

V čom tkvie úspech Express VPN?

Striktné dodržiavanie no log policy

ExpressVPN neuchováva žiadne dáta o aktivite svojich klientov na internete. Jednoducho všetko, čo „pretečie“ cez túto VPN už nikde nedohľadáte. Práve v tejto súvislosti sa dosť hovorilo o službe ExpressVPN pri atentáte na ruského diplomata v Turecku v decembri roka 2016. VPN servery tejto služby boli vraj zneužité pri odhaľovaní tohto atentátu, čo však samozrejme nebola pravda, nakoľko už z vyššie uvedeného princípu vyplýva, že žiadne takéto údaje neboli zistené, keďže sa nič neuchováva..

 

Dokonalé šifrovanie

ExpressVPN používa neprelomiteľné šifrovanie komunikácie cez svoje VPN servery (metódou 256-bit AES), ktoré zaručuje spoľahlivú ochranu pred sledovaním. Okrem toho v základe ponúka komunikáciu cez protokol OpenVPN, ktorý je dnes považovaný za najbezpečnejší, aj z pohľadu pomeru rýchlosti ku ostatným protokolom. Ak k tomu pridáme ostatné ochranné funkcionality ako Kill switch alebo ochrana proti podvrhnutiu DNS serverov mimo VPN sieť, zdá sa, že sme takmer vyčerpali všetky najmodernejšie výdobytky tejto doby. Je tu však ešte niečo, čo ExpressVPN oddeľuje od konkurencie a to je:

 

ExpressVPN trusted servers

Čo to konkrétne znamená? Že prevádzka VPN siete nie je vykonávaná len na moderných a rýchlych SSD diskoch, ale naopak aj prostredníctvom pamätí RAM, na ktoré sa ukladajú a šifrujú dáta za aktuálnej prevádzky. To znamená, že sú následne hneď prepisované, každou novou reláciou. Bonus je nepopierateľný: okrem rýchlosti, ktorá je ešte niekoľko krát lepšia ako na SSD diskoch je tu ešte jeden aspekt – samotná bezpečnosť. RAM pamäte vyžadujú neustále napätie – prúd. Ak k dôjde k jeho vypnutiu, či prerušeniu, všetok obsah sa nenávratne vymazáva, nie je možné jeho späť obnovenie. No nie je to perfektné? Ďalší dôkaz k bezpečnosti, ktorý môže konkurencia len závidieť! Pre túto funkcionalitu však môžete využiť iba takto označený server, označený ako tzv. TrustedServer. Ich počet utešene rastie a preto sa môžeme  blízkej budúcnosti dožiť veľkého rozšírenia po celom svete.

 

Dôvera zákazníkov, pozitívne recenzie

Jedna vec je ako túto VPN službu hodnotíme my, druhá vec, ak tu máme hodnotenie reálnymi klientami – napríklad na Trustpilot.com, ktorý už o niečom predsa len vypovedá viac. K dnešnému dňu je tam presne 3065 recenzií, z toho 88% zákazníkov hodnotí túto VPN službu ako excelentnú, 8% ako výbornú, 1% ako priemernú, 1% ako slabú a len 2% ako zlú. Myslíme si, že tieto údaje sú veľmi vypovedajúce obzvlášť preto, že sa jedná o skutočných a overených zákazníkov.

 

Registrovaná offshore spoločnosť

Tým že ExpressVPN sídli na Britských panenských ostrovoch (daňový raj), je vyňatá z jurisdikcie EÚ či USA. Zaručuje to ďalšiu istotu v tom, že nikto nemôže spoločnosť žiadať o vydanie alebo nahrávanie dátovej prevádzky. Ak aj áno, nie je to povinná urobiť, čo aj deklarujú a iné štáty si to uvedomujú.

co je vpn
Express VPN infografika

Ďalšie výhody?

Je ich celá rada:

  • aplikácie pre všetky platformy (Android, Apple iOS, Windows, Mac OS, Linux, Amazon Fire TV, Routery, atď.)
  • optimalizované servery na streaming pre US & UK Netflix, BBC iPlayer, ITV Hub, Sky Go, Eurosport Player, NBC Sports, 9Now, Kayo Sports
  • maximálny počet pripojených zariadení cez 1 účet sa zvýšil z 3 na 5 !
  • smart location – automaticky Vás pripojí k najlepšiemu serveru v blízkosti, ktorý spĺňa parametre pre optimalizovaný chod aplikácie a internetu
  • live chat podpora – okamžitá reakcia v prípade akýchkoľvek problémov
  • VPN, ktorá spoľahlivo pracuje aj v Číne
  • neobmedzené surfovanie bez limitu dát
  • platba možná aj Bitcoinom
  • + super zľava ako bonus 35%

 

Verdikt

Že je ExpressVPN najlepšia na svete a lídrom v tomto segmente, tvrdíme už dávno. Vyskúšajte preto jej kvality so zľavou 35% a istotou 30 dňovej garancie vrátenia peňazí cez tento špeciálny odkaz. Odblokujte napríklad celý mediálny obsah na internete, či sa jedná o Netflix alebo IPTV a zároveň buďte v bezpečí najlepšej VPN na svete.

 

vyskúšať ExpressVPN so zľavou 35%

ExpressVPN pre rok 2019 – recenzia a zľava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.