Prečo je práve VPN ideálna pre sledovanie IPTV?

Používatelia IPTV so spustenou VPN službou využívajú určité výhody, pokiaľ ide o bezpečnosť a lepšiu dostupnosť kanálov. VPN služby dávajú používateľom IPTV o niekoľko výhod viac ako bez nej, pretože:

 

  1. Vylepšuje a chráni vaše súkromie: Ak používate niektorú z našich recenzovaných najlepších VPN služieb pre IPTV, okamžite si automaticky zaistíte aj svoje online súkromie. Súvisí to tiež s tým, že prevádzkovatelia VPN služieb aplikujú tzv. politiku bez protokolovania (No log Policy). Umožňujú svojim používateľom pripojenie k ich vlastnému alebo aspoň virtuálnemu VPN serveru, pomocou ktorého jednoducho skryjete svoju online identitu pred poskytovateľmi internetových služieb a štátnymi orgánmi. Logika spočíva v tom, že vás takéto pripojenie ochráni pred prípadnými legálnymi problémami spojenými s používaním IPTV. Poskytovatelia internetových služieb totiž nie vždy umožňujú všetkým používateľom IPTV online prístup, kvôli ochrane autorských a iných vysielacích (napr. geografických) práv tej ktorej TV spoločnosti. Ponúkané IPTV sa tak niekedy môžu dostať na „čiernu listinu“ najčastejšie z dôvodu porušenia autorských práv, ktoré je výsledkom ponúkania televíznych kanálov na internete bez toho, aby na to mali príslušné oprávnenia v danom regióne.
  2. Odblokuje akékoľvek streamovateľné IPTV: Ako už bolo vyššie naznačené, práve s kvalitnou VPN službou odblokujete služby tej ktorej IPTV napriek tomu, že váš poskytovateľ internetových služieb ju primárne blokuje. Takto sa dostanete aj k obsahu, ktorý je napríklad určený len pre Austráliu či Veľkú Britániu.
  3. Obíde obmedzenia týkajúce sa šírky internetového pásma: Jednotlivé VPN služby vám pomôžu účinne obísť obmedzenia týkajúce sa šírky internetového pásma, ktoré majú pre online streamovanie nastavené niektorí poskytovatelia internetových služieb. Ak totiž počas streamovania TV obsahu badáte drasticky nízke rýchlosti (obraz vám v dôsledku toho padá, seká, resp. nezobrazuje), je možné, že je to práve váš provider, ktorý túto šírku pásma výrazne ovplyvňuje (ak teda nemáte zakúpený paušál s pomalou rýchlosťou). Pre vyriešenie tohto problému použite jednoducho kvalitnú VPN.

 

 

 

Ako zvoliť ideálnu VPN službu pre IPTV?

Jednoducho. Musí spĺňať kľúčové vlastnosti, ktoré spoľahlivo fungujú (nielen) pri pozeraní online IPTV. Dôrazne odporúčame použitie našich overených a recenzovaných VPN služieb (pozrite si naše testy tu, alebo aj tu), ktoré s IPTV budú zaručene fungovať. Naše recenzované VPN služby totiž ponúkajú:

 

  • vysoké rýchlosti pripojení cez svoje VPN servery
  • veľa VPN serverov a dobré pokrytie v rámci celého sveta
  • výkonné (aj niekoľko násobné) šifrovanie a žiadne protokolovanie prístupov
  • vynikajúcu kompatibilitu zariadení (zväčša všetky známe a hojne používané platformy)
  • niekoľko súčasných pripojení cez jeden účet, takže IPTV môžete sledovať z niekoľkých zariadení naraz
  • v prípade nespokojnosti s VPN službou môžete pokojne žiadať o vrátenie platby (zväčša min. do 30 dní)

 

Pozrite si najlepšie VPN pre Slovensko 2021

 

NordVPN ExpressVPN CyberGhost VPN PureVPN
VPN poskytovateľ
cena / mesiac od 2,37 € od 7,51 € od 2,45 € od 2,60 €
Kľúčové vlastnosti
sídlo / mimo jurisdikciu EÚ Panama / Britské panenské ostrovy / Rumunsko / HongKong /
neobmedzené dáta / softvér na 1 klik / / / /
HD test - rýchlosť sťahovania (download) 54,9 MB/s 51,9 MB/s 49,8 MB/s 44,3 MB/s
HD test - rýchlosť posielania (upload) 53,1 MB/s 54,7 MB/s 47,3 MB/s 41,6 MB/s
ping 18 ms 17 ms 13 ms 23 ms
množstvo max. súčasne pripojených zariadení na 1 účet 6 5 7 5
počet krajín, v ktorých sú fyzicky servery VPN (vrátane Slovenska) 60 94 58 140
celkový počet serverov VPN po celom svete vrátane USA, UK, GER (+ SK) 5696 (+23 na SK) 3000 (+12 na SK) 4800 (+10 na SK) 2000 (+6 na SK)
šifrovanie normou AES-256
OpenVPN protokol
Dvojité šifrovanie VPN prevádzky
DNS ochrana / Kill switch / žiadne logovanie prevádzky / / / / / / / /
P2P / Netflix / Amazon video /BBC iPlayer / / / / / / / / / / / /
Automatická / manuálna voľba VPN servera / / / /
verzia zadarmo / test / / / 24 hodín /
garancia vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti 30 dní 30 dní 45 dní 31 dní
blokovanie reklám, malwaru, vírusov / / / / / / / /
Podpora
aplikácie pre všetky platformy (Windows, MacOS, Android, iOS, Linux a pod.)
FAQ tutoriály
email / chat podpora / / / /
podpora v slovenčine
Web
Detailné informácie Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac
náš test 2019 prečítať prečítať prečítať prečítať

 

 

Je používanie IPTV legálne a bezpečné?

Samotná IPTV služba žiadnym spôsobom neporušuje nastavené právne podmienky. Mnoho poskytovateľov IPTV však ponúka pirátsky obsah alebo kanály, na ktoré jednoducho nevlastnia práva. Práve na to výborne poslúži VPN služba, ktorá efektívne zamedzí tomu, aby ste sa vyhli akýmkoľvek problémov (oznámenia DMCA a vysoké pokuty) spojených s pozeraním a streamovaním obsahu tej ktorej IPTV.

 

 

Ako nastaviť VPN pre IPTV?

Pokiaľ ide o nastavenie VPN pre sledovanie IPTV, môžete použiť niekoľko metód. Jedna z nich spočíva v tom, že keď si zakúpite router, ktorý implicitne podporuje pripojenie k VPN sieti cez určitý protokol (napríklad vyššie modely od firiem Asus, NetGear, D-Link alebo TP-Link), stačí sa jednoducho v administračnom rozhraní konkrétneho routra len prihlásiť k zakúpenej VPN službe cez podporovaný protokol a všetky zariadenia, ktoré sú pripojené na tento router (smerovač) budú mať prevádzku na internete riešenú práve cez vašu VPN sieť. Takto budete sledovať IPTV bezpečne bez dodatočného nastavenia zariadenia, cez ktoré už streamujete konkrétny obsah z IPTV.

Ďalším spôsobom, ako nastaviť VPN pre streamovanie IPTV, je často krát používaný a typický pre všetky Android boxy/TV/mobily. To urobíte tak, že si stiahnete aplikáciu zakúpenej VPN služby priamo z Google Obchodu Play do svojho zariadenia a nainštalujte ju. Následne sa prihlásite k svojmu účtu, ktorý ste si vytvorili popri zakúpení VPN služby. Po prihlásení si vyberiete príslušný VPN server podľa lokácie (krajiny), ku ktorej pristupujete podľa požiadaviek IPTV. A vychutnávate si bezpečné streamovanie bez negatívnych dôsledkov…

 

 

 

Čo je IPTV set-top box (STB)?

IPTV Set-Top Box (STB) je zariadenie, ktoré môžete pripojiť ku klasickému televízoru a prijímať vysielanie online televízie (IPTV) prostredníctvom streamovania s využitím vášho internetového pripojenia. Medzi najpoužívanejšie STB patria tzv. Kodi boxy, satelitné Linux boxy, Apple TV, Fire TV, Chromecast, Android TV, Roku a mnohé ďalšie.

 

 

Niektorí poskytovatelia IPTV pre inšpiráciu

Existuje pomerne málo poskytovateľov služieb IPTV, ktorí používateľom ponúkajú rôzne funkcie za prijateľné a konkurencieschopné ceny. Medzi najpopulárnejších poskytovateľov IPTV vo svete patria napríklad:

 

IPTV Forest

IPTV Forest sprístupňuje vo svojej ponuke TV kanály z takmer každej krajiny na svete (aj SK/CZ). Celkový počet kanálov presahuje 6 000. Kanály sú poskytované v kvalite HD alebo SD. Predplatné začína na 10 €/mesiac pri ročnej platbe. Máte možnosť vyskúšať aj na 24h tzv. free trial.

RocketStreams

RocketStreams je populárny poskytovateľ IPTV hlavne medzi športovými fanúšikmi (služba ponúka  viac ako 1 500 kanálov). Väčšina ponúkaných športových kanálov je k dispozícii aj v HD kvalite. Je kompatibilný s rôznymi prehrávačmi médií a zariadeniami vrátane Perfect Player, VLC, Kodi a Roku. Ak budete túto službu využívať, je potrebné, aby ste svoje streamovanie zabezpečili pomocou najlepšej VPN pre Kodi.

Predplatné je škálované od mesiacov po ročné platby, tiež podľa toho, či sa jedná o účet s 1 prístupom alebo viacerými. Taktiež ponúka služba 48h trial na vyskúšanie. Mesačné predplatné stojí 11 dolárov, zatiaľ čo ročné predplatné stojí celkovo len 90 dolárov. Dá sa platiť aj pomocou kryptomeny Bitcoin.

Insight TV

Insight TV je IPTV služba, ktorá streamuje TV v HD kvalite, a ktorá ponúka takmer 1600 kanálov z rôznych častí sveta (aj CZ/SK). Používatelia majú možnosť štandardne prepojiť až 2 zariadenia v rámci jedného predplatného súčasne. Predplatné začínajú od jednodňovej skúšobnej verzie, cez mesačné (4,49 €) až po ročné predplatné (22,49 €).

 

 

 

Najlepšie VPN pre IPTV 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.