Mozilla VPN

 

Nová VPN od veľkého „hráča“

 

Mozilla úspešne ukončila beta testovanie svojej novej VPN služby – Mozilla VPN a hneď ju na americkom trhu aj spustila v jej ostrej verzii. Okrem USA sa služba dá využiť a objednať aj v krajinách ako Kanada, Veľká Británia, Nový Zéland, Singapur či Malajzia. Iné európske krajiny vrátane Česka či Slovenska zatiaľ v hľadáčiku tvorcov prehliadača Firefox nefigurujú, ale vraj sa chystá ďalšia veľká expanzia na jeseň tohto roka. Služba zatiaľ funguje iba pod Windows a Android operačnými systémami, iOS je v beta teste, ale chystá sa podpora aj pre Linux a Mac.

 

 

Mozilla VPN ceny

 

 

Ako funguje Mozilla VPN a koľko stojí

 

Služba poskytuje iba virtuálne IP adresy a šifruje prenosy dát cez vyše 280 VPN serverov v 30 rôznych krajinách vrátane niekoľkých českých. To je neklamným znakom toho, že spoločnosť začne čoskoro poskytovať svoje služby zrejme aj na našich trhoch. VPN službu poskytuje prostredníctvom známej švédskej spoločnosti, ktorá je vyhlásená svojím striktným prístupom k prevádzkovaniu VPN služieb a ochrane súkromia – Mullvad. Mozilla zároveň vyhlasuje, že prevádzku vo svojej VPN sieti nesleduje a neukladá žiadne záznamy o činnosti svojich klientov. Mullvad okrem iného pravidelne prechádza každoročným bezpečnostným auditom.

 

 

Mozilla VPN WireGuard

 

 

VPN od Mozilly stojí 4,99 dolára mesačne a v tejto chvíli dokonca ani neponúka žiadne zvýhodnenie za dlhšie predplatné, na rozdiel od konkurentov. Platiť sa dá len platobnou kartou, pričom VPN služba využíva nový protokol WireGuard, o ktorom sme písali v tomto článku. Cez jeden účet je možné pripojiť súčasne až 5 zariadení naraz, pričom účet nie je dátovo obmedzený.

 

 

Mozilla VPN – ochrana súkromia

 

 

Lacné proxy riešenie pre prehliadanie

 

Okrem VPN služby Mozilla chystá aj tzv. Firefox Private Network. Ide o doplnok prehliadača Firefox a jedná sa o platenú anonymizačnú proxy službu, ktorá je lacnejšia ako ich VPN produkt (stojí len 2,99 dolára), ale chráni a šifruje len dátovú prevádzku cez ich prehliadač Firefox. Čiže nie celý operačný systém a ostatné aplikácie ako v prípade VPN služby. Partnerom pri poskytovaní tejto služby bude CloudFlare.

 

 

PS: o spustení Mozilla VPN na Slovensku alebo Česku vás budeme samozrejme informovať, doplníme článok..

 

 

 

 

Mozilla VPN – tvorcovia Firefox čoskoro spustia vlastnú VPN službu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.