5 rozumných dôvodov prečo používať VPN sieť pri prehliadaní web stránok cez internet:

Uvádzame najčastejšie dôvody využitia VPN + 5 praktických príkladov:

  • užívatelia chcú najčastejšie získať prístup k zábavnému obsahu (až 56% respondentov – služby ako Netflix, HBO, TV + IPTV a podobne)
  • prístup k sociálnym službám, ktoré nie sú dostupné na území užívateľa internetu (35% respondentov)
  • anonymný a chránený prístup k internetu (34% respondentov)
  • prístup k webom a ľuďom, ku ktorým nie je možné pristupovať v dôsledku blokovania obsahu zamestnávateľom, štátom, reguláciou a pod. (30% respondentov)

Praktické príklady

1.Súkromie

Problém: Tvoj poskytovateľ internetu môže kedykoľvek vidieť, kde a koľko surfuješ a pravdepodobne môže ukladať históriu tebou navštívených stránok bez toho, že o tom vieš.

VPN riešenie: Surfovanie cez VPN sieť spôsobí, že tvoje surfovanie na internete a činnosť na ňom je najprv zašifrovaná tak, že ani poskytovateľ internetu nevie rozoznať tvoju aktivitu na internete. A to všetko bez ukladania histórie tebou navštívených stránok a bez kontroly, či dohľadu, kde a koľko surfuješ.

Tip: Používaj preto VPN sieť kedykoľvek, keď vstupuješ na internet.

 

2. Odstráň cenzúru

Problém: Niektoré webové stránky alebo služby nie sú pre teba dostupné z dôvodu zamedzenie prístupu len pre užívateľov danej krajiny alebo lokácii IP adresy.

VPN riešenie: Surfovanie cez VPN sieť spôsobí, že máš prístup na celý internet bez obmedzení, nakoľko si vyberieš z ktorej krajiny chceš pozerať na daný web.

Tip: Keď cestuješ a si v zahraničí, používaj VPN na všetkých zariadeniach a budeš mať voľný prístup na internet kdekoľvek na svete.

 

pozri tiež video:

 

3. Ušetri peniaze

Problém: Niektoré eshopy majú nastavené vyššie ceny, keď nakupuješ z určitej oblasti (Európa, USA na rozdiel od Číny, Indie, či Afriky)

VPN riešenie: VPN sieť ti ponúka niekoľko desiatok až stoviek krajín či oblastí, z ktorých môžeš vďaka pridelenej IP adrese nakupovať výhodnejšie a tak ušetriť nemalé peniaze.

Tip: Nabudúce pri nakupovaní vyskúšaj niekoľko VPN serverov z iných krajín, či sa nezobrazí lepšia a výhodnejšia cena a tak preskúmaj ceny v rôznych eshopoch.

 

4. Všetko len zašifrovane

Problém: Verejné Wi-fi siete sú nebezpečné, nezabezpečené. Pre hackera je triviálnou záležitosťou sa nabúrať do takejto siete a čítať (nebodaj neskôr zneužiť) tvoje osobné údaje.

VPN riešenie: VPN sieť zašifruje akúkoľvek tvoju komunikáciu na internete tak, že ani z nechránenej siete ju nie je možné prečítať alebo zneužiť.

Tip: Ak budeš nabudúce v kaviarni alebo na letisku, zapni pred samotným surfovaním vo verejnej sieti svoju VPN.

 

5. Rozprestri svoju ochranu aj na všetky zriadenia

Problém: Môžeš byť chránený na počítači, ale čo ostatné zariadenia ako notebook, smartphone, tablet alebo hracia konzola?

VPN riešenie: VPN siete ti ponúkajú riešenia a softwarové aplikácie na všetky platformy ako sú Windows, Linux, Mac, iOS, Android, rôzne značkové routre. Okrem toho poskytovatelia v našich testoch poskytujú v základe možnosť pripojenia a prevádzkovania zakúpenej VPN súčasne na niekoľkých zariadeniach (PC, mobil, tablet, TV, XBox a pod.) naraz!

Tip: každý poskytovateľ VPN siete uvedený na tomto webe zároveň ponúka napr. mobilnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej využiješ všetky benefity VPN.