Aké novinky čakajú užívateľov NordVPN v roku 2021?

 

 

 

Nový VPN protokol NordLynx

 

Pre spoločnosť NordVPN bol už rok 2020 rokom veľkých technických vylepšení. Spustil totiž VPN bežiacu na vlastnom protokole s názvom NordLynx. Napriek tomu bude v roku 2021 ešte technologicky vylepšený. V prípade NordLynx-u sa jedná sa o mimoriadne rýchle riešenie pre protokolovanie (tunelovanie) VPN, ktoré je postavené na programátorskom riešení s licencovaným názvom WireGuard®. Tento protokol využíva najmodernejšiu kryptografiu a až neuveriteľne štíhlu architektúru zdrojového kódu. Vďaka iba 4 000 riadkom kódu, je WireGuard® relatívne ľahko nasaditeľný, auditovateľný a dá sa efektívne vylaďovať do budúcna. WireGuard® protokol sa tak dokonale hodil pre tento nový produkt NordVPN, ktorý ho vylepšil do tej miery, že vyvinul dvojitý systém prekladania sieťových adries aby vylepšil zabezpečené pripojenie VPN siete a na druhú stranu neukladá žiadne identifikačné údaje o jeho používateľoch, ani na samotných VPN serveroch. Takto sa zrodil NordLynx a je plnohodnotne pripravený a hojne používaný na užívateľskej úrovni. V NordVPN následne vykonali až 256 886 rýchlostných testov a výsledok bol jasný – NordLynx je najrýchlejší VPN protokol aký tu kedy bol!

 

 

Nord VPN akcia Slovensko

 

Nové RAM-based VPN servery

 

Aby boli servery NordVPN ešte rýchlejšie a bezpečnejšie, spoločnosť spustila ambiciózny inovačný program. V spolupráci s konzultantmi v oblasti kybernetickej bezpečnosti (VerSprit) boli nastavené prísnejšie bezpečnostné štandardy pre dátové centrá. NordVPN stále viac a viac spúšťa nové VPN servery, ktoré sú plne vlastnené, udržiavané a spravované samotnou spoločnosťou. Okrem toho sú servery vybavené RAM pamäťami (plniace funkciu diskov), ktoré neukladajú na webe žiadne údaje ani konfigurácie jeho používateľov. Ak by došlo napríklad k vypnutiu elektriny alebo prevádzky VPN servera, údaje sa nenávratne vymažú. Neustálym prepisovaním údajov v RAM tiež nedochádza k žiadnemu uchovávaniu dát ani pri plnej (neustálej) prevádzke. Základom poskytovania spoľahlivých služieb je aj výkonná sieť s celkovou kapacitou 10 Gbps. To je dôležitý parameter pre skvalitnenie VPN služby ako takej, ako aj pre celkovú rýchlosť a spokojnosť jej používateľov.

 

 

 

Najrýchlejšia VPN na planéte je NordVPN

 

Neustále investície do VPN infraštruktúry NordVPN sa zjavne vyplatili. Tieto inovácie nielen výrazne zvýšili rýchlosť služby, ale NordVPN vyhľadala pomoc u nezávislého inštitútu IT bezpečnosti AV-TEST, aby vykonal testy rýchlosti NordVPN oproti 6 najväčším konkurentom a zmeral ich výkon založený na dvoch kľúčových kritériách – porovnanie rýchlosti sťahovania a nahrávania (download/upload). Boli vybraté tri hlavné lokality – kontinenty pre testy: USA, Európa a Ázia. V každom regióne NordVPN prekonala konkurenciu v oboch oblastiach, vďaka čomu je v súčasnosti najrýchlejšou VPN službou na trhu.

 

 

 

Automatické monitorovanie Dark webu

 

V NordVPN spustili tzv. Dark Web monitoring, ktorý automaticky prehľadáva Drak web a zisťuje, či nedošlo k úniku citlivých osobných údajov jeho používateľov alebo im pridružených služieb. Žiadna akcia zo strany používateľov nie je potrebná, naopak, ak monitoring odhalí takéto spreneverenie citlivých údajov, okamžite odošle používateľovi výstrahu s podrobnosťami. Je to teda nový systém včasného varovania, ktorý upozorňuje svojich používateľov na zmenu hesla pred samotným možným napadnutím jeho účtu.

 

 

Nord VPN akcia Slovensko

 

 

NordPass – komplexný správca hesiel

 

Aj keď existuje na trhu veľa rôznych správcov (manažérov) hesiel, NordPass ponúka nielen v rámci služieb NordVPN pod jedným účtom tento špičkový program pre jeho absolútne zabezpečenie a ochranu hesiel v každom zariadení. Ktoré funkcie pribudli a dostali vylepšenia v roku 2021?

Automatický import – tento kľúčový doplnok (Auto Import) umožňuje používateľom automaticky importovať všetky svoje heslá zo všetkých prehliadačov bez toho, aby prešli zdĺhavým procesom manuálneho exportu a importu.

Automatické dopĺňanie – funkcia Automatické dopĺňanie umožňuje používateľom automaticky vypĺňať svoje údaje o kreditnej karte, prihlasovacích údajov a hesiel. Pritom sa dôsledne kontroluje a sleduje do akých formulárov sa tieto údaje načítavajú. Čoskoro pribudne aj možnosť automatického dopĺňania citlivých osobných údajov.

Skener narušenia osobných údajov – tzv. Data Breach Scanner – nová funkcia zabezpečenia – upozorní používateľov NordVPN, či sa neobjavili na internete ich osobné údaje vrátane e-mailov a hesiel v dôsledku úniku dát. Automaticky vyhľadáva na webe databázy z rôznych únikov a porovnáva ich so všetkými položkami uloženými v trezore správcu hesiel NordPass.

Generovanie a posúdenie sily (kvality) hesla – variabilný generátor hesiel podľa voliteľných nastavení užívateľa

Okrem funkčných vylepšení je NordPass vybavený aj ďalšími bezpečnostnými nástrojmi. Novou funkciou je tzv. Password Health, ktorý je navrhnutý tak, aby svojim používateľom pomohol identifikovať slabé, opakovane použité alebo zneužité heslá v ich trezore aplikácie NordPass. Generátor hesiel automaticky vytvára nové bezpečné heslá a ukladá ich do trezoru aplikácie. Biometrické overenie umožňuje používateľom nahradiť hlavné heslo pre vstup do aplikácie ich odtlačkom prsta. Úložisko osobných informácií umožňuje používateľom pomocou niekoľkých kliknutí ukladať a automaticky dopĺňať svoje telefónne čísla, e-mailové adresy, adresy domov a do práce.

 

 

VPN sieť mimo jurisdikcie USA

 

Ďalšie vylepšenia

Skener OCR skenuje a automaticky číta alebo zadáva podrobnosti o bankovej karte alebo bankovom účte používateľa.

Bezpečné zdieľanie hesiel umožňuje používateľom posielať heslá ostatným používateľom umiestnením ich kontaktu do svojho trezoru aplikácie. Iba tí, ktorí majú takto vytvorený oprávnený prístup, ich môžu vidieť a tiež používať tieto prihlasovacie údaje.

 

 

Nové ocenenia za kvalitu VPN

 

 

 

 

 

Nord VPN v roku 2021 – technologické novinky a zľava na predplatné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.