VPN sa prvý krát zrejme objavila potom, čo užívatelia internetu začali mať obavu o svoje súkromie. Kedy to však presne bolo nikto nevie, pretože vývoj v tejto oblasti sa stal rovnako progresívnym ako vývoj samotného internetu. Počet užívateľov VPN služieb rastie každý rok niekoľko násobne, pretože bezpečnostné funkcie VPN služieb už naozaj neslúžia len pre ochranu súkromia, ale napríklad aj na prístup k mediálnemu obsahu, ktorý je typicky dostupný len pre určité oblasti či geograficky žijúce skupiny ľudí. Poďme si zhrnúť výhody VPN, resp. ako dokáže zlepšiť život na internete.

 

najlepšia VPN na svete – teraz so zľavou

 

Tu je 15 najlepších dôvodov, prečo VPN používať

 

 1. Chráňte svoju prevádzku pred zvedavými očami. VPN vám pomôže skryť vašu online identitu a zostať tak na internete anonymný. Vďaka bezpečnostným protokolom vám VPN umožňuje vytvoriť bezpečný tunel, cez ktorý budú vaše údaje, ktoré prijímate či posielate cez internet, prúdiť.

 2. Šifrovanie = ochrana osobných údajov. VPN automaticky šifruje vašu dátovú prevádzku, aby sa vaša aktivita stala nečitateľná pre ostatných. Nielen vhodné pri používaní verejných wi-fi, ale dnes dokonca nutnosť. Týmto definitívne zabránite špehovaniu vášho online „života“ pred všetkými, či už niekoho z rodiny až po štát či hackerov.
 3. VPN sú ideálne pre online streaming. S rýchlou VPN, ako je ExpressVPN , môžete streamovať čokoľvek chcete bez obmedzení. Platí to aj pre Kodi media centrum.

 4. Skryte svoju polohu. Vaša IP adresa odhaľuje vašu skutočnú polohu vo svete. Použitie preto VPN, ktorá ju ukryje a oklame ostatných falošnými IP adresami podľa vašej voľby alebo automaticky pridelenej podľa vašich preferencií.
 5. Odblokujte Netflix USA. Netflix neponúka rovnaký obsah všade na svete. Použite preto VPN na rozšírenie vášho mediálneho života a pozrite si všetko na čo máte chuť.

 6. Vyhnite sa škodlivému softvéru a nebezpečným webovým stránkam. Niektoré VPN, ako napríklad NordVPN, vás zároveň chránia pred infikovaním a škodlivým softvérom pri surfovaní po internete.
 7. Online hranie hier a torrenty. Existujú obmedzenia na rôzne hry podľa regiónov, ktoré VPN hravo odstráni. Ak často sťahujete torrenty, funkcionality ako kill switch vás ochránia pred prezradením identity a automaticky ukončia sťahovanie pre pokračovanie do budúcna, ak došlo k odpojeniu od VPN.

 8. Buďte na cestách v bezpečí. VPN služby automaticky ponúkajú aj softvér pre mobily (Android, iOS), zároveň zasielate aj správy cez zašifrovanú sieť VPN, čím ste dvojako chránení. Touto cestou tiež zabezpečíte, že budú šifrované VoIP hovory, čo je dnes tiež často používaný spôsob komunikácie.
 9. Skvelá pre novinárov. Chráňte tak svoju investigatívnu prácu alebo výskum. VPN je užitočná aj pre oznamovateľov, ktorí sa boja o svoje súkromie v dôsledku nahlásenia nezákonnej aktivity. Máte právo na súkromie. Využite preto VPN. Je tu na to.

 10. Blokovanie reklám. Ak vás reklamy vyrušujú, mnohé VPN služby ako NordVPN prichádzajú so zabudovanými ads blokátormi.
 11. Obíďte cenzúru. A nemyslíme len Čínu či Indiu. Mnohé web stránky či sociálne siete sú blokované, lebo údajne môžu spôsobiť problém

 12. Výborné pre sledovanie športových vysielaní. Mnohé krajiny na celom svete majú k dispozícii bezplatné živé vysielania streamingových služieb pre rôzne športové podujatia. Prostredníctvom VPN tak získate prístup aj k nim a môžete si v pohodlí domova vychutnať svoj obľúbený šport.
 13. Skryte obchodné tajomstvo popri podnikaní. Vaše online bankovníctvo tiež skryjete pred zrakom ostatných. Zároveň sa ale môže stať, že prístup k vašej banke alebo používanie vašich kariet v zahraničí môže mať za následok ich zablokovanie. Toto jednoducho vyrieši VPN, ktorá vytvorí šifrované pripojenie k vašej domovskej krajine s domovskou ip adresou a zabráni tak týmto nepríjemnostiam.

 14. Sledujte videá odkiaľkoľvek na svete. Už ste sa stretli s hláškou: „Toto video nie je k dispozícii vo vašej krajine“ ? Tak presne toto vyrieši používanie VPN služby a už túto hlášku nikdy viac neuvidíte…
 15. Žiadne uchovávanie vašej online aktivity. Na tom si VPN zakladá. Preto mnohé dobré VPN vymažú vaše online akcie po každej relácii. Neexistujú tak žiadne dôkazy o tom, čo a kedy ste na internete robili.

 

 

NordVPN – bezpečnosť na 1. mieste

 

A ktoré dobré VPN služby obsahujú tieto vlastnosti?

 

Najlepšie VPN služby pre rok 2020 – porovnanie TOP VPN služieb nielen na Slovenskom trhu

Porovnanie TOP VPN služieb 2020 tu

 

ExpressVPN 2019 – recenzia a test

ExpressVPN – recenziu a test nájdete v tomto článku

 

NordVPN 2019 – recenzia a test

NordVPN – recenziu a test nájdete v tomto článku

 

CyberGhost VPN 2019 – recenzia a test

CyberGhost VPN – recenziu a test nájdete v tomto článku

 

Tak schválne, koľko z týchto dôvodov používania VPN ste už poznali? Alebo máte aj nejaké, čo sme vynechali?

Zanechajte pokojne odkaz v komentároch, budeme radi 🙂

 

 

 

15 dôvodov prečo budete kvôli VPN na internete šťastnejší a pokojnejší

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.