Slovenská europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová tvrdí, že Európska únia má prostriedky a nástroje na to, aby dokázala bojovať proti extrémistickým skupinám pôsobiacich na sociálnych sieťach. To je super, ale má to háčik – len za cenu straty akejkoľvek anonymity a hlavne súkromia….

Sociálne siete v EÚ pod dozorom?

Je nepochybné, že potrebujeme účinne bojovať proti nárastu extrémizmu v spoločnosti. Ako bolo uvedené v predchádzajúcich článkoch, celosvetovo štáty pristupujú k postupným opatreniam, ktoré minimalizujú anonymné surfovanie. Verejný záujem ochrany spoločnosti je zjavne prednejší pred osobnou slobodou na internete – napríklad anonymným surfovaním na internete. Nie všetci sú totiž extrémisti, ale túžia si napríklad zachovať súkromie na internete, či už len z dôvodu byť neustále obťažovaný reklamou, alebo snahou prehliadača vedieť o vás a vašich záujmoch úplne všetko…

Stále viac sa preto objavujú hlasy, že identitu ľudí na sociálnych sieťach (a nielen tam) je potrebné overovať. Horeuvedená poslankyňa v tomto článku tiež dodala: „Vieme, že tieto (extrémistické, pozn. autora) zoskupenia majú silné zázemie na sociálnych sieťach. Prečo sa dodnes stále nerieši to, že každý človek na sociálnej sieti musí mať nejakú svoju identitu?“ Opäť sa teda dostávame k zisteniu, že pre niekoľko „nepohodlných ľudí“ budú pykať všetci. Darmo, že váš účel je čisto osobný alebo jednoducho pre všetkých neškodný.

V článku sa tiež uvádza, že teoretická možnosť spustenia procesu identifikácie na sociálnych sieťach súvisí s pripravovaným opatrením na spracovávanie osobných údajov v rámci EÚ, ale aj mimo jej územia, známym pod skratkou GDPR (General Data Protection Regulation), ktoré bude povinné a účinné od 25.mája.2018.

Ako sa chrániť  a nestratiť súkromie?

Nebolo by na tom všetkom nič zlé, ale každý vie, že sa s tými dátami bude pracovať. Možno oficiálne nie, ale prakticky áno… Je to určite na dlhšiu debatu.

V našom teste VPN sietí ukazujeme veľa možností ako tomuto trendu predísť a zachovať si anonymitu a najmä súkromie na webe. Vyskúšajte túto možnosť mnohokrát úplne bez rizika, s vrátením peňazí, ak nebudete so službami VPN sietí spokojní. Tam uvedení poskytovatelia totiž neustále zvyšujú kvalitu pripojenia, dnes aj za veľmi dobrú cenu 🙂

Chce aj Slovensko overovať identitu ľudí na sociálnych sieťach?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.