Aj keď internet znamená pre mnohých rýchlejšie a hlavne pohodlnejšie nakupovanie, nie vždy sa vydarí najlepší obchod z pohľadu výšky zaplatenej ceny. Keď surfujete po internete, zanechávate po sebe všetky druhy cenných informácií, ktoré môžu mať vplyv na výšku ceny, ktorú potom zaplatíte.

Svetoví obchodníci toto nielen vedia, ale dokonca vaše dáta využívajú, aby na vás ešte viac zarobili. To asi nie je veľmi dobré, že? Na šťastie je tu jeden veľmi jednoduchý trik, ktorým môžete dostať výhodu na svoju stranu práve vy.

A tým je VPN sieť…

Správne. VPN sieť obracia online nakupovanie úplne, naozaj úplne na hlavu. Tým, že umožňuje surfovať na webe anonymne, chráni vaše súkromie a maskuje vašu virtuálnu polohu. VPN vám tiež umožní robiť rozhodnutia, ktoré budú výhodnejšie pre vás, otvorí vám nové príležitosti a hlavne, ušetrí vám kopu peňazí. Tu sú štyri praktické príklady ako VPN siete menia svetový trh k lepšiemu – pre vás.

Vyhnite sa oceňovaniu podľa polohy

Zatiaľ čo nakupovanie online je častokrát lacnejšie ako chodenie do skutočného obchodu, stále môžete zaplatiť oveľa viac ako by ste mali. Dôvodom sú dynamické ceny, a to je to, čo väčšina veľkých online obchodov používa na oceňovanie svojich služieb a produktov.

Dynamické ceny jednoducho povedané znamenajú, že obchodníci určujú ceny podľa dát, ktoré získavajú z vašich aktivít na internete. Vaša história prehliadania, typ zariadenia, ktoré používate ako aj vaša poloha a aktuálne počasie – to všetko hrá svoju úlohu na tvorbu výšky ceny, ktorú v e-shope vidíte.

Pozrite sa na to tiež takto: Ten výkonný priemyselný ventilátor, ktorý si práve prezeráte, má pre vás väčšiu cenu ak je vonku 30°C a viac. Online obchodníci to vedia a naučili sa používať tieto informácie o počasí pre svoj prospech. Rafinované, že?

Toto je čas kedy sa vám bude hodiť práve VPN sieť. Jej používaním zamaskujete vašu IP adresu a vyhnete sa zbytočnému plateniu navyše. Tieto VPN siete ponúkajú cca viac ako 80.000 IP adries, ktoré môžete kedykoľvek prepínať medzi sebou, takže možnosti sú naozaj nekonečné. Získajte lepšiu cenu, ušetrite.

Keď už sme u toho:

Spravte si cestovanie cenovo dostupnejšie

Pokiaľ sa jedná o svojvoľné zmeny výšky cien, letecké spoločnosti sú zrejme najväčšími vinníkmi. Za prvé, majú tendenciu používať dynamické ceny, čo znamená že váš let môže byť drahší tam, kde sa práve nachádzate ako niekde inde.

Ale toto nie je ani polovica fígľa, ktoré cestovky používajú.

Väčšina cestovných agentúr používa cookies – malé súbory uložené na vašom zariadení – aby sledovali ako často ich navštevujete a čo všetko robíte, zatiaľ čo ste na ich stránke. Takže, ak si prezeráte informácie o lete viac ako jeden krát, cena sa pomaly, ale viditeľne zvýši. Cieľom je vás prinútiť ku kúpe teraz-hneď zo strachu, že sa cena opäť zvýši.

Podobne ako hrubý záves blokujúci pohľad do vášho okna domu, VPN sieť šifruje vaše dáta, takže je oveľa ťažšie pre web stránku obchodníka, aby vás správne zaradila. A ak si vás stránka nepamätá, nemôže (nevie)
vás donútiť platiť viac. Nie je teda prekvapením, že VPN siete vám dokážu ušetriť celkom slušný balík peňazí. Skúste to, uvidíte.

Získajte prístup k lepším ponukám

Samozrejme je tu toho viac než len VPN siete, ktoré sa vedia vyhnúť neprimeraným cenám. Sú tiež bránou k lepším ponukám na internete.

Používaním VPN siete pre prepínanie virtuálnych miest (IP adries), môžete porovnávať ceny a ponuky v globálnom meradle. Je to ako byť v obchode na inom kontinente bez toho, aby ste vôbec opustili svoj domov. Skvelé, nie?

A čo viac, online obchodníci majú často iné pravidlá v iných lokalitách keď ide o predaj a reklamu. V USA sa výpredaj už mohol dávno skončiť, no v Anglicku stále prebieha. Požívaním VPN siete pre prepínanie polohy nemusíte platiť plnú sumu, ale môžete využiť peknú zľavu.

Nakupujte bezpečnejšie

Nakoniec, keďže sa online nakupovanie stáva stále viac a viac obľúbenejšie, môže sa stať, že prehliadnete jeden z najrizikovejších aspektov online nakupovania – krádež identity.

Keď nakupujete online, musíte vypĺňať rôzne formuláre s údajmi vašej kreditnej karty a inými osobnými (citlivými) údajmi a mnoho stránok si tieto údaje ponecháva na svojom serveri. Aj keď sa týmto budúce transakcie urýchlia a nepochybne je to komfort i pre zákazníka, je tu zároveň aj riziko, že sa vaše osobné údaje dostanú do nesprávnych rúk.

Ak to spojíme so zistením, že veľa kupujúcich nakupuje prostredníctvom verejnej wifi, riziko úniku je oveľa väčšie ako niekde doma.

Vzhľadom k tomu, že VPN sieť šifruje všetky dáta, vaše finančné transakcie a informácie zostanú v úplnom bezpečí, chránené pred zvedavými očami.

Ako VPN siete menia svetový trh (k lepšiemu pre vás)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.