Množstvo rôznych zákonov a iných právnych predpisov týkajúcich sa internetovej cenzúry, ako aj slobody internetu viedli k vysokému dopytu po virtuálnych súkromných sieťach (VPN). A každým rokom tento dopyt narastá. VPN sa považujú za najlepšie nástroje pre online anonymitu, súkromie a bezpečnosť. Okrem toho je VPN vynikajúcim riešením na skrytie IP adresy alebo účinný nástroj na prístup k blokovanému a geograficky obmedzenému obsahu (Netflix, Hulu, BBC Player, HBO a pod.). VPN šifruje prevádzku prostredníctvom akéhosi „tunela“ medzi počítačmi používateľov a hostiteľskými servermi, čím poskytuje potrebnú ochranu pred všetkými druhmi online hrozieb.

NordVPN má všetky vyššie spomenuté atribúty a funkcie. Okrem toho má táto VPN služba obrovskú sieť serverov optimalizovaných pre špecifické účely (pre torrenty, obchádzanie cenzúry internetu v danej krajine, či P2P siete), automatický prepínač na prerušenie internetového spojenia v prípade prerušenia pripojenia na VPN službu, možnosť dvojitého šifrovania cez dva VPN server naraz, automatického zamedzenia únikov cez presmerovanie požiadaviek na DNS a ďalšie praktické vychytávky. NordVPN dodržuje pravidlo – politiku No log policy, čiže nezapisuje a neuchováva žiadnu online aktivitu svojich klientov. Okrem toho spoločnosť sídli v Paname, ktorá nemá upravené žiadne povinné zákony na uchovávanie údajov a je (čo je určite podstatné) mimo jurisdikcie USA a EÚ.

Kľúčové vlastnosti NordVPN

 • 5000+ serverov v 60 krajinách (aktualizované týždenne), z toho 19 na Slovensku!
 • žiadne zaznamenávanie údajov
 • až 6 simultánnych pripojení na jeden účet
 • automatický prepínač (uvedené vyššie)
 • extrémne bezpečné šifrovanie a podpora všetkých dostupných protokolov: OpenVPN, SSTP, PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2 / IPsec
 • kompatibilný s väčšinou operačných systémov, vrátane Windows, MacOS, iOS, Android a Linux
 • voliteľné dvojité šifrovanie dát cez 2 VPN server pre zvýšenie anonymity
 • neobmedzená šírka pásma, neobmedzené sťahované a zasielané dáta
 • zákaznícka podpora 24/7
 • okrem tradičných platobných možností prijímajú tiež PayPal, Paysera, Webmoney a Bitcoin
 • vyhradené IP adresy sú k dispozícii na požiadanie
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti
 • funkcionalita “CyberSec”, ktorá blokuje podozrivé webové stránky, malware a nevyžiadané reklamy
 • NordVPN ponúka tiež šifrované rozšírenia proxy pre prehliadače Chrome a Firefox
 • funkcionalita “WiFiSec”: NordVPN automaticky spustí pripojenie na VPN vždy, keď sa pripojíte na sieť Wi-Fi. Môže byť nastavená aj na automatické pripojenie k len zabezpečeným alebo aj k nezabezpečeným sieťam Wi-Fi
 • spoľahlivo pracuje v Číne ako aj na Blízkom východe, kde je najväčšia cenzúra internetu

 

Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné - iba za 2,67 €/mesiac!
Nord VPN špeciálna akcia na 3 ročné predplatné – iba za 2,62 €/mesiac – len pre čitateľov tohto blogu !
Dvojité šifrovanie cez 2 servery VPN - špecialita NordVPN
Dvojité šifrovanie cez 2 servery VPN – špecialita NordVPN

 

Inštalácia a rozhranie

Potom čo si vyberiete najvhodnejší plán predplatného a vytvoríte si vlastný účet, je ďalšie nastavenie VPN v podstate len jednoduchým procesom stiahnutia aplikácie a jej inštalácie pod ten ktorý operačný systém priamo z webovej stránky NordVPN.

 

Aplikácia NordVPN pre Windows

Aplikácia NordVPN pre Windows je prehľadná, graficky uhladená a ľahká na použitie, pričom umožňuje vybrať VPN servery podľa krajiny alebo typu pripojenia. Po výbere vhodného servera môžete jednoducho kliknúť na tlačidlo pripojenia v hornej časti, aby ste sa okamžite pripojili alebo kliknite na “kolík” – malý špendlík v krajine na mape, ku ktorej sa chcete pripojiť. Pripojenie je možné plne zautomatizovať a tiež nastaviť podľa vlastných preferencií v samotných predvoľbách aplikácie. Ale tí, ktorí chcú bezpečnosť a anonymitu bez komplikovaných nastavení a konfigurácií, stačí na prvý krát tento pekný dizajn a jednoduché užívateľské rozhranie. Veď posúďte sami, tu je niekoľko obrázkov priamo z aplikácie:

NordVPN pre windows - hlavný panel
NordVPN pre windows – hlavný panel
Výber P2P serveru - NordVPN aplikácia pre Windows
Výber P2P serveru – NordVPN aplikácia pre Windows

 

Výber VPN serveru priamo v aplikácii
Výber VPN serveru priamo v aplikácii

 

ukážka nastavení aplikácie NordVPN pre Windows
ukážka nastavení aplikácie NordVPN pre Windows

 

Aplikácia NordVPN pre Android

Ukážka rýchleho použitia mobilnej aplikácie NordVPn pre prijenie na VPN server
Ukážka rýchleho použitia mobilnej aplikácie NordVPn pre prijenie na VPN server

 

Mobilná aplikácia NordVPN - výber mesta
Mobilná aplikácia NordVPN – výber mesta

 

Rýchly výber štátu pre pripojenie na NordVPN
Rýchly výber štátu pre pripojenie na NordVPN

 

 

Obľúbené VPN servery v aplikácii NordVPN
Obľúbené VPN servery v aplikácii NordVPN

 

NordVPN aplikácia pre Android
NordVPN aplikácia pre Android

 

 

VPN servery a umiestnenia

NordVPN má servery v 60 krajinách po celom svete. A tiež priamo aj na Slovensku. Niektoré z týchto lokalít sú Spojené štáty, Kanada, Brazília, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Švédsko, Švajčiarsko, Rusko, Južná Afrika, Singapur, Austrália a mnoho ďalších.

V závislosti od vlastných potrieb si môžete vybrať ultrarýchle servery určené špeciálne pre streamovanie video obsahu alebo P2P siete, zvoliť dvojitú VPN a tak šifrovať komunikáciu dokonca 2x pre ešte lepšiu anonymitu, ktorá účinne skryje IP adresu, zašifruje komunikáciu a zabráni komukoľvek sledovanie online aktivity.

Pripojenie k anglickému VPN serveru
Pripojenie k anglickému VPN serveru

 

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

NordVPN neuchováva žiadne protokoly o jej používaní, ani reláciách. Pre tých, ktorí sa väčšinou starajú o bezpečnosť, NordVPN odporúča šifrovacie protokoly OpenVPN a IKEv2 / IPsec. OpenVPN je predvolenou voľbou v aplikáciách pre systém Windows a Android, pričom používa šifrovanie SSL s vojenským štandardom 2048-bit, zatiaľ čo ešte bezpečnejšie IKEv2 / IPsec je nastavené ako predvolené pre aplikácie iOS a Mac OS. Využíva 3072-bitové šifrovanie a systém Perfect Forward Secrecy, ktorý generuje jedinečný súkromný šifrovací kľúč pre každú reláciu.

Používatelia systému Windows môžu prípadne použiť protokol SSTP, ktorý je najstabilnejší, zatiaľ čo protokoly PPTP a L2TP / IPSec sú staršie a oveľa menej bezpečné, čo znamená, že by sa mali používať iba v prípade, ak bezpečnosť nie je primárnym záujmom alebo ak novšie protokoly nie sú podporované na starších počítačoch zväčša kvôli nekompatibilnému hardvéru.

Služba NordVPN tiež zabraňuje nešifrovaným dopytom z DNS serverov pomocou špeciálneho nástroja, ktorý zabezpečuje odstránenie takýchto únikov DNS a tiež zabezpečuje, že všetky dopyty na webové adresy sú bezpečné a plne chránené.

Podpora Netflix a ďalších online TV
Podpora Netflix a ďalších online TV
Benefity NordVPN v skratke
Benefity NordVPN v skratke
Podpora pre všetky platformy je samozrejmá
Podpora pre všetky platformy je samozrejmá

 

 

Webové stránky a podpora

NordVPN má modernú, štýlovú a dobre vypracovanú webovú stránku, ktorá poskytuje množstvo informácií o jej funkciách, cenových akciách a predplatnom, dostupných serveroch a zákazníckej podpore. Webová stránka NordVPN poskytuje komplexnú sadu odkazov na stiahnutie aplikácií a návody pre všetky podporované operačné systémy a zariadenia, prípadne rozšírenia prehliadača proxy pre prehliadače Firefox a Chrome.

Spoločnosť ponúka 24/7 live chat podporu, e-mailovú podporu a systém tiketov – dopytov radených podľa unikátnych čísel, čo uľahčuje sledovanie vybavenosti.

 

Ceny a výhodné predplatné NordVPN

Ročné predplatné VPN od spoločnosti NordVPN stojí len 73,74 EUR, čo je len 6,14 eura mesačne – a je to jedna z najlepších ponúk na trhu, vzhľadom na pridané bezpečnostné funkcie a použiteľnosť služieb. Mesačná fakturácia je drahšia a bude vás stáť “až” 10,50 eura mesačne.

Preto spomenieme skvelú možnosť 3-ročného predplatného len za 94,54 eura (2,62 eura za mesiac). Táto ponuka už naozaj stojí za to, aby ste NordVPN aspoň vyskúšali. Kliknite si na baner nižšie.

Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné - iba za 2,67 €/mesiac!
Nord VPN špeciálna akcia na 3 ročné predplatné – iba za 2,62 €/mesiac

 

Všetky predplatené služby poskytujú neobmedzenú šírku pásma a dát až na šiestich pripojených zariadeniach súčasne, vrátane smartfónov, tabletov a dokonca aj smerovačov/routerov. Ak chránite týmto spôsobom váš smerovač/router, pokrývate automaticky všetky pripojené zariadenia v domácnosti a uvoľní zvyšných päť pripojení pre iné miesta alebo zariadenia mimo smerovača/routra.

 

Verdikt

NordVPN je vynikajúcou voľbou, ak nie najlepšou pre anonymné a bezpečné prehliadanie alebo streamovanie v podstate kdekoľvek na svete. NordVPN ponúka efektívny, výkonný a rýchly servis ohľadom VPN služieb aj na Slovensku, pričom zároveň pridáva dostatok najmodernejších a najnovších funkcií pre kvalitné VPN služby. Preto v súčasnosti oprávnene patrí do TOP 3 VPN služieb na trhu.

 

Officiálne stránky www.nordvpn.com

 

 

 

NordVPN 2019 recenzia: čo je nové + obrázky aplikácií

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.