Neustále rastie potreba ľudí kontrolovať svoje aktivity na internete nielen v dôsledku ochrany súkromia, ale tiež napríklad kvôli prístupu k službám mimo ich región, lacnejším nákupom, pozerania TV a podobne. To všetko samozrejme len zvyšuje výdavky už i tak ťažko skúšanej peňaženky daňového poplatníka. Našťastie ale existujú riešenia – prémiové VPN služby, ktoré dnes vôbec nestoja veľa a poskytujú plný komfort pre bezpečné fungovanie na internete. V tomto článku sme vybrali a porovnali 3 najlacnejšie VPN služby, ktoré spĺňajú atribúty prémie vo VPN službách a ktoré nastavil líder trhu Express VPN.

Čo by sme si mali všímať pri výbere lacnej VPN služby?

Vzali sme do úvahy tieto kľúčové parametre:

  • Nízka cena – logicky najdôležitejší údaj v duchu tohto článku. Ak chceme získať super cenu, riešením je objednanie si minimálne ročného balíka služieb, ktorý VPN poskytovatelia nezriedka ponúkajú s obrovskými zľavami. (viď HALLOWEN VPN akcia)
  • Záruka vrátenia peňazí – ak je nespokojnosť so zakúpenou službou, je lepšie, ak je záruka poskytnutá čo najdlhšie. Viac dní poskytne širší priestor na prípadnú refundáciu.
  • Počet súčasne možných pripojení cez jeden účet – ak môžete pripojiť všetky zariadenia v domácnosti na jeden účet, zakúpený balík, je to vždy lepšie. Nemusíte sa obmedzovať a krkolomne prepínať zariadenia kvôli nemožnosti pripojenia súčasne.
  • Dostupnosť aplikácií a aktualizácií – VPN poskytovateľ by mal mať štandardne aplikácie pre všetky dostupné platformy, ktoré v domácnosti používate. Čím viac, tým lepšie. Dnes sú aplikácie pre mobily, TV, routre a podobne bežnou súčasťou ponuky.
  • Žiadne uchovávanie dát z prezerania internetu (no log policy) – toto môže a je problém mnohých lacných VPN služieb, preto je dôležité vybrať tú správnu, ktorá toto spĺňa.

 

 

I. PureVPN je prvou najlacnejšou VPN prémiovou službou na trhu

PureVPN je absolútne prvá voľba, pokiaľ sa hľadí len na cenu.

Momentálne si môžete zakúpiť trojročný program za necelých 61 eur, čo je iba 1,69 eura na mesiac! Neskutočné a neuveriteľné! Prečo? 88%-ná zľava sa nevidí každý deň a pokiaľ môžeme poradiť, táto zľava sa ukáže až keď chvíľku pobudnete na stránke VPN poskytovateľa. Štandardne totiž Pure VPN poskytuje „iba“ dvojročný výhodný balík, ale tento trojročný vám prihodí až 12 mesiacov zdarma!

Že sú užívatelia tejto VPN služby spokojní, svedčí viac ako 3 miliónov používateľov na celom svete. Okrem toho, že môžete používať VPN službu až na 5 zariadeniach súčasne, máte povolené použitie aj na P2P sťahovanie a torenty, to všetko neobmedzene, bez logovania aktivity. Ak k tomu pridáme špeciálne vymoženosti ako je vypnutie internetu, ak dôjde k prerušeniu spojenia (Kill switch) alebo plná podpora všetkých bežne dostupných platforiem od PC po mobilné zariadenia je toto určite zaujímavou voľbou.

K tomu prevádzkovateľ poskytuje až 31 dňovú garanciu vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti, čo len deklaruje serióznosť poskytovaných služieb. O ďalších parametroch tejto VPN služby sa dozviete z našej recenzie, ktorú sme pripravili už skôr tu. Špecialitou je online živá podpora 24×7. Takže nielen čo sa týka ceny, ale aj funkcionalít má táto služba čo ponúknuť a v dôsledku najlepšej ceny vyhráva naše porovnanie pred svojimi rivalmi, ktorí ale určite stoja za zamyslenie, veď posúďte nižšie.

 

pozrieť akciu na PureVPN

 

 

 

II. CyberGhost VPN – druhá najlacnejšia VPN prémiová VPN služba

CyberGhost VPN je druhá najlacnejšia VPN, ktorá bola vytvorená so zreteľom na používateľa – začiatočníka v segmente VPN služieb a táto filozofia sa tiež pretavila aj do cien ponúkaných balíkov.

Ak chcete výrazne ušetriť, služba ponúka štandardne aj niektoré úžasné ponuky k určitým udalostiam ako je Valentín, či Halloween a podobne, ale najlepší pomer cena / výkon je momentálne ich trojročný balík, ktorý je k dispozícii za celkovú cenu len cca 87 eur, čo je len 2,40 eura na mesiac! To je 79%-ná zľava. Toto je druhá absolútne najlepšia ponuka na trhu VPN služieb, ak si zoberieme aké prémiové atribúty spĺňa táto VPN služba.

Za túto cenu získate prístup k ich účelne navrhnutým a užívateľsky veľmi prívetivým aplikáciám, ktoré sú k dispozícii pre všetky bežné zariadenia (Windows, Linux, iOS, Android, TV služby, routre, prehliadače Chrome, Mozilla a pod.). Zároveň môžete služby využívať na súčasne až 7 zariadeniach naraz, čo nie je ideálne len pre začiatočníkov, ale aj pre náročných klientov.

Majú tiež absolútne najlepšiu až 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo je mesiac a pol, aby ste sa rozhodli, či sú pre vás tým správnym poskytovateľom VPN. Našu recenziu nájdete v tomto článku. VPN služba poskytuje tiež svoje silné šifrovanie, spoľahlivé zásady ochrany súkromia a slušné rýchlosti, najmä v Európe sme nezistili žiadne výrazné obmedzenia. Množstvo serverov v Európe a USA je veľmi dobré a táto VPN ponuka v podobe trojročného balíka predplatného na základe vyššie uvedeného určite ponúka jeden z najlepších pomerov cena/výkon.

 

pozrieť akciu na CyberGhost VPN

 

Cyberghost Slovensko

 

 

III. NordVPN – tretia najlacnejšia VPN prémiová VPN služba (žralok v rybníku)

NordVPN je overená, spoľahlivá a druhá najznámejšia VPN služba na svetovom trhu s úžasnou a všestrannou reputáciou. Je neuveriteľné ako sa táto VPN služba rýchlo rozvinula a zároveň sa jej podarilo neustále zlepšovať svoje služby pri zachovaní nízkych cien.

Momentálne si môžete zakúpiť taktiež trojročný program za necelých 95 eur, čo je iba 2,63 eura na mesiac! To je 75%-ná zľava. To je absolútne perfektná cena, ak zoberieme do úvahy, čo všetko je v rámci balíčka. Viac sme napísali v našej recenzii na túto podľa nášho názoru najbezpečnejšiu VPN službu na svete.

Všestrannosť je asi slabé slovo na túto VPN. Spĺňa také prísne kritériá akými sú dvojité šifrovanie prenosu údajov, armádne šifrovanie, obrovská dostupnosť serverov po celom svete, najrýchlejšia VPN na trhu a podobné vymoženosti. K dispozícii je tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí, čo si myslíme, že plne postačuje. Služba NordVPN môže odblokovať akúkoľvek streamingovú službu a pracuje spoľahlivo aj vo vyslovene v „nepriateľských prostrediach“, akým je napríklad komunistická Čína. Súčasne môžete VPN službu používať až na 6-tich zariadeniach naraz, čo je plne dostačujúce pre bežné využitie.

Keďže má táto spoločnosť sídlo v Paname, znamená to tiež, že pravidlá ochrany osobných údajov, vrátane dodržiavania politiky nesledovania vlastných používateľov (no log policy) sú nadštandardné a spoľahlivé, nezneužiteľné jurisdikciou vyspelých štátov. Na základe uvedeného nie je žiaden dôvod prečo neodporučiť túto VPN službu. Ak preferujete ochranu súkromia na prvé miesto, je toto ideálna voľba.

 

pozrieť akciu na Nord VPN

 

Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné - iba za 2,67 €/mesiac!
Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné – iba za 2,67 €/mesiac!

 

„…veď existujú aj VPN zadarmo.“

Niekto by mohol ale povedať: „…veď existujú aj VPN zadarmo.“ K článku sa preto možno bude hodiť aj tento argument: Určite nepoužívajte bezplatnú sieť VPN. Prečo? Pravdou je, že v týchto časoch nemáte naozaj nič zadarmo. Ak si VPN služba neúčtuje náklady na prevádzku, tak bude musieť zarábať peniaze inými spôsobmi.

To sa deje často zhromažďovaním a predajom údajov používateľov, čo úplne odporuje tomu, prečo väčšina ľudí používa VPN. Ak je to napríklad len na účely reklamy, možno to až tak nevadí, až kým vám to nerozhádže prehliadač a celý operačný systém natoľko, že stratíte minimálne nervy. Horšie je, že niektorí poskytovatelia nainštalujú škodlivý softvér priamo do vašich zariadení a ďalej si asi viete predstaviť čo nasleduje… Venovali sme sa tomu v týchto mnohých článkoch.

Ak je VPN bezplatná, nebude poskytovať rovnakú úroveň služieb ako poskytovateľ serióznej VPN služby. A ako ste videli v tomto článku, už sa vôbec nevyplatí zbytočne riskovať, ceny sú v súčasnosti naozaj extrémne nízke.

 

Záver

Je skvelé, že si dnes môžeme vyberať z VPN služieb za také nízke ceny. Pritom nemusíme ani zľaviť zo všetkých nárokov. V teste síce vyhrala PureVPN, ale všetky recenzované VPN služby poskytujú prémiové parametre a rozdiel v cene je naozaj minimálny. Skôr si každý vyberie asi z pohľadu najlacnejšej voľby versus najeurópskejšej voľby versus najbezpečnejšej voľby. V každom prípade, ani v jednom z troch volieb určite nepochybíte.

 

Len cez tento odkaz až 75% zľava na predplatné NordVPN !
Len cez tento odkaz až 75% zľava na predplatné NordVPN !

 

TOP 3 najlacnejše VPN služby – porovnanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.