Netflix pred nejakým časom spôsobil naozaj slušnú revolúciu v spôsobe sledovania filmov cez internet. Ponúka obrovské množstvo filmov prevažne americkej produkcie, ktoré si môžete pozrieť online z pohodlia domova. Ak už ste túto službu použili, pravdepodobne viete, že ponúkaný obsah závisí od krajiny, z ktorej k službe Netflix pristupujete a podľa toho budete mať možnosť vybrať si druh filmu alebo televíznu reláciu z pevne stanoveného ponúknutého katalógu TV služieb. To isté sa týka aj ďalších TV služieb, ktoré primárne pôsobia v USA ako HBO, Hulu, Youtube TV a pod.

Toto obmedzenie však elegantne vyrieši akákoľvek dobrá VPN služba, ktorá územnú reštrikciu v podobe regiónu rýchlo a efektívne obíde.

Dôležitá je teda funkčnosť riešenia, čo je najpodstatnejšie pre trvalé využívanie týchto služieb. A práve tieto tu teraz rozoberieme – prečítajte si recenziu 3 overených VPN služieb, ktoré sú najlepšie nielen na pozeranie TV Netflix, ale aj pre USA, americké online služby vyžadujúce americkú IP adresu.

TV Neflix prináša najlepšiu filmovú ponuku na trhu
TV Neflix prináša najlepšiu filmovú ponuku na trhu

Ako si vybrať správnu VPN službu pre online TV sieť v USA (Netflix a pod.) ?

Kľúčové aspekty výberu:

  1. Pracuje bezchybne a odblokuje požadované oblasti/regióny: VPN musí bezchybne pracovať pre viacero regiónov v prípade pozerania filmov cez Netflix. Ak máte akúkoľvek pochybnosť, pýtajte sa toho ktorého VPN poskytovateľa ešte pred registráciou, či ich VPN služba pracuje s Netflixom bez obmedzenia pre všetky regióny. Väčšina VPN služieb totiž štandardne pracuje s americkou webovou stránkou Netflix (USA) z dôvodu, že americká verzia ponúka najširší a najväčší katalóg filmov, ktorý môžete vidieť. Ak chcete pristupovať k iným regiónom, môže to byť pre malú alebo neoverenú VPN službu problém.
  2. Rýchle a stabilné rýchlosti sťahovania: streamovanie je náročné hlavne u videí, ktoré ponúkajú svoj obsah minimálne v HD rozlíšení, čo je v prípade USA Netflixu takmer celé množstvo filmov. To znamená, že rýchlosť VPN služby musí byť naozaj dobrá, nielen dostačujúca, ak nechcete vidieť časté načítavanie do medzipamäte…
  3. Záruka vrátenia peňazí: vyberte si VPN službu, ktorá dáva záruku n a vrátenie peňazí, pretože ak z nejakého dôvodu nefunguje Netflix alebo iná americká platforma dobre, môžete svoje peniaze získať späť, čím nič nestratíte.

 

Všetky tieto 3 parametre spĺňajú nižšie overené VPN služby s prihliadnutím na rýchlosť a spoľahlivosť služby.

Pozrite si najväčšiu filmovú ponuku na internete ešte dnes, stačí si vybrať jednu z týchto služieb:

 

Express VPN – číslo 1 pre americký Netflix

Služba ExpressVPN sa stala synonymom pre sieť Netflix kvôli tomu, že pracuje s Netflixom najdlhšie. Zatiaľ čo mnohé iné VPN služby ostali zablokované, služba ExpressVPN sa s neobmedzeným prístupom k službám Netflixu pripája od jej vzniku. Webová stránka American Netflix funguje perfektne. Tá vám umožní streamovať videá na vašom počítači, tablete, telefóne alebo dokonca aj na Amazon Fire TV / Stick. Uvedená VPN tiež pracuje dobre s niektorými ďalšími medzinárodnými oblasťami Netflix, ako sú kanadské, austrálske a britské lokality a regióny. Express VPN sa hrdo pýši, že zvláda aj Ultra 4k prenos po celom svete, toto však nemáme odskúšané, pretože testovaný prenos prebehol na linke USA – Nemecko (server) s minimálnou stratou rýchlosti na diaľku a pre HD obraz to naozaj bohato stačí.

Okrem toho majú pohodovú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže môžete Netflix alebo ostatné americké služby vyžadujúce americkú ip adresu používať bez problémov po celý mesiac bez akéhokoľvek rizika.

oficiálne stránky Express VPN naša recenzia Express VPN

 

 

Nord VPN – jednoduché pripojenie na americký Netflix odkiaľkoľvek na svete

NordVPN je ďalšou dobrou voľbou pre sledovanie amerického Netflixu, ale pracujú trochu inak ako väčšina VPN poskytovateľov. Bez ohľadu na to, na aký VPN server (lokalita) sa pripojíte, budete mať vždy automatický prístup k americkej verzii Netflixu. Takže ak sa napríklad nachádzate v Európe, Ázii alebo Austrálii, môžete sa pripojiť k miestnemu serveru a stále máte prístup k americkej Netflix. Zároveň ale nevýhodou je to, že ak sa budete chcieť pripojiť k inému regiónu v rámci služieb Netflix v Európe a podobne, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete úspešní – toto však viete vyriešiť cez svoju pridelenú ip adresu od poskytovateľa internetu (týka sa to samozrejme Netflixu v Európe).

Spoločnosť NordVPN pracuje už niekoľko rokov konzistentne s Netflix a rovnako ako ExpressVPN je jedným z mála, ktorý je spoľahlivý v prístup na americký Netflixu. Aplikácie NordVPN sú jednoduché na použitie a podporujú všetky hlavné zariadenia, ako sú Windows, Mac, Android a iOS a Amazon Fire TV / Stick / Cube. Rýchlosti poskytovateľ deklaruje dokonca rýchlejšie ako je to u ExpressVPN. My sme rozdiel nevideli žiadny. Obe služby určite odporúčame.

oficiálne stránky Nord VPN naša recenzia Nord VPN

 

Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné - iba za 2,67 €/mesiac!
Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné – iba za 2,67 €/mesiac!

 

CyberGhost VPN – Netflix aj pre iné regióny a lokality

CyberGhost VPN je najlepšou voľbou pre neamerický Netflix, ak k nemu pristupujete z iných než amerických oblastí. Aj keď CyberGhost VPN pracuje dokonale aj s americkým Netflixom, ponúkajú prístup aj do niektorých regiónov, ktoré iní nemajú. Vo svojej aplikácii ponúkajú špeciálny režim „Streaming“, ktorý má špecifické servery pre Netflix. Zahŕňa americké, britské, francúzske a nemecké stránky Netflix. Ak sa chcete pozerať na niektoré z týchto odnoží Netflixu, potom sa môžete jednoducho pripojiť k ich dedikovanému serveru a streamu. Prezeranie obsahu filmov je taktiež podporované všetkými možnými a dostupnými súčasnými platformami a rýchlosti, najmä v Európe sú viac než pohodové. Okrem toho zaváži cena, ktorá je veľmi príjemná.

Ďalšou výhodou tejto VPN je, že táto služba má naozaj nezvyčajnú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí. Táto VPN tak ponúka komplexné využitie Netflix služieb po celom svete, aj v lokálnej úrovni. Určite rozumná a efektívna voľba, pokiaľ človek rieši hlavne Netflix.

oficiálne stránky CyberGhost VPN naša recenzia CyberGhost VPN

 

 

Časté otázky pri sledovaní Netflix s VPN

 

Môžem sledovať Netflix na tablete, v mobile alebo inom zariadení?

Áno, všetky vyššie uvedené odporúčané VPN služby majú vlastné aplikácie pre všetky najpopulárnejšie stolové, prenosné, tabletové a telefónne zariadenia. Jednoducho si stiahnete ich  aplikáciu pre Windows, Android, iOS, Linux atď, a prihlásite sa pomocou svojich registračných údajov priamo do aplikácie. Potom sa pripojíte k VPN serveru vybratím lokality USA – Spojené štáty. Po pripojení môžete sledovať Netflix na akomkoľvek zariadení, nech ste kdekoľvek.

 

Odblokuje mi VPN služba Netflix priamo aj na televízore?

Áno, s malou úpravou nastavenia VPN v domácnosti.

Ak máte vo svojom televízore zabudovanú (predinštalovanú) aplikáciu Netflix, potom nie je možné použiť priamo aplikáciu VPN služby pre odomknutie obsahu. Riešenie je však jednoduché a pokiaľ disponujete routrom s podporou VPN spojenia (napr. typicky vyššie triedy bežných routrov značky Asus, TP link, a pod. alebo si viete do svojho routra nahrať alternatívny softvér s podporou VPN), nastavíte si najprv pripojenie k internetu cez VPN prostredníctvom prihlasovacích údajov svojej zakúpenej VPN služby a v TV aplikácii Netflix vám bude následne ponúknutý obsah filmov napríklad aj pre USA, ak sme pripojení na príslušný VPN server v tej ktorej krajine (v prípade Nord VPN je jedno ktorý). Pokiaľ teda nemáte v domácnosti nastavený router cez VPN, nebudete môcť odblokovať americké alebo iné oblasti siete Netflix vo svojom televízore, avšak v ostatných perifériách ako PC, tablet, mobil a podobne určite áno tak, ako je uvedené vyššie.

 

Záver: Najlepšia VPN pre sieť Netflix a USA 2019

Nie všetky služby VPN pracujú s Netflix tak ako by mali a tie, ktoré fungovali v minulom roku, nemajú zaručené, že budú fungovať aj v tomto roku. To je dôvod, prečo sa snažíme udržovať túto recenziu aktualizovanú v priebehu celého roka jej testovaním alebo priamo referenciami samotných poskytovateľov VPN služieb, takže nemusíte zbytočne strácať čas hľadaním správnej VPN alebo míňaním peňazí.

Naša obľúbená VPN pre sledovanie filmov a seriálov z dielne Netflix je v súčasnosti určite ExpressVPN. Pokiaľ však bazírujete aj na iné aspekty VPN služby akými sú ochrana súkromia, široká škála nastavení VPN a maximálna bezpečnosť akou je napríklad šifrovanie prenášaných údajov, potom určite stojí za zváženie Nord VPN. Ak však hľadáte komplexné riešenie pre sledovanie Netflix programov pre všetky regióny je tu alternatíva v podobe CyberGhost VPN, ktorá má aj veľmi pekný bonus – príjemnú cenu.

Nezáleží preto na tom, akú VPN vyberiete, pretože všetci sú vhodní a použiteľní. Stačí si vybrať jednu VPN z troch vyššie uvedených a využívať neobmedzený prístup do programov siete (nielen) americkej Netflix TV služby.

 

 

Ako sledovať Netflix alebo najlepšia VPN pre USA – porovnanie VPN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.