Skúšali ste niekedy pozerať video počas používania VPN siete? Videli ste ako sa do nekonečna načítava? Napriek tomu, že niektoré (najmä free VPN siete) môžu znížiť rýchlosť internetu až o 75%, vy sa s tým rozhodne uspokojiť nemusíte.

Prečo sa to deje?

VPN sieť presmerováva všetky vaše internetové toky cez zabezpečené pripojenie a kontroluje, či vaše osobné údaje a informácie ostávajú tam kde majú. Keďže všetko prúdi cez tohto virtuálneho „prostredníka“, tak než sa to všetko dostane kam má, pomalé VPN služby by mohli spomaľovať vašu rýchlosť pripojenia.

 

 

Čo s tým môžem urobiť?

Keď sa rozhodujete, ktorú VPN službu chcete používať, uistite sa, že si vyberiete takú, ktorá je tak rýchla ako to je len možné, takže nemusíte zažívať žiadne spomalenie, tzv. „lag“.

Ak používate lacnú VPN alebo tú zadarmo, počítajte s veľkým spomalením a veľmi obmedzenou rýchlosťou (naše merania ukazujú rýchlosti okolo 1 MB/s), čo je napr. pre pozeranie videí veľmi málo. Darmo, že si platíte za rýchle pripojenie od svojho poskytovateľa internetu, VPN alebo proxy server sieť určuje konečný pocit z rýchlosti prehliadania.

rýchle VPN aj na Slovensku

Ako sa uistiť, že nebudete obmedzení pomalou VPN sieťou?

Vyberajte len VPN sieť, ktorá je čo najrýchlejšia, preto sa musíte zamerať na kľúčový faktor:

⇒ umiestnenie a počet serverov VPN služby

Hľadajte v prvom rade VPN sieť, ktorá funguje v blízkosti vašej fyzickej (IP) lokácie, teda má tam umiestnený server. V našom porovnaní vyberáme také VPN, ktoré majú svoje servery aj na Slovensku. Znamená to, že keď užívateľ internetu štandardne surfuje na Slovensku pridelonou IP adresou, je preňho vhodné sa pripájať na server, ktorý je najbližšie k jeho polohe. Je to niečo, o čom len málo ľudí uvažuje, keď pracuje s online dátami, obzvlášť s veľkými objemami. Toto zaručene pomôže vyriešiť veľa problémov spojených s rýchlosťou týkajúcich sa VPN sietí.

Je to tiež preto, že dáta a informácie musia cestovať z bodu A do bodu B, a čím je táto vzdialenosť väčšia, tým je rýchlosť prehliadania pomalšia. Ak si vyberiete VPN server, ktorý funguje vo vašej oblasti, uvidíte omnoho väčší nárast rýchlosti ako keby ste si vybrali podobný server, lokalizovaný v inej krajine alebo na inom kontinente.

Celkový počet serverov, ktoré poskytovateľ VPN služieb prevádzkuje, priamo ovplyvní aký veľký rozsah informácií zvládne. Takže určite vyberajte iba tú, ktorá ma čo najväčšie množstvo serverov. Čím lepšie je VPN služba technicky (hardwarovo) vybavená, tým vyššia bude rýchlosť pripojenia.

Je to ako otváranie viacero pokladní v obchode, kde sa fronty ľudí ponáhľajú platiť. Ak sa 1 000 ľudí snaží naraz pripojiť na rovnaký VPN server, každý z týchto ľudí si v podstate bude musieť počkať až na nich príde rad. Nie skôr než môžu byť ich žiadosti postupne spracované. Ak tí istí ľudia používajú službu VPN s viacerými servermi, čakacia doba sa výrazne zníži.

Záver:

Viac a viac ľudí začína chápať, aké výhody VPN sieť poskytuje a VPN služby sú populárnejšie ako nikdy predtým. Zároveň to znamená, že lacné VPN siete (alebo free VPN) sú stále preťaženejšie a neposkytujú želanú úroveň zabezpečenia. Ak sa chcete vyhnúť virtuálnej „zápche“ a chcete mať čo najvyššiu rýchlosť, vyberajte si vždy VPN službu, ktorá poskytuje čo najviac serverov po celom svete.

Ako nájsť VPN, ktorá nespomalí váš počítač
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.