Android je najpoužívanejší mobilný operačný systém na svete a problémy s ochranou osobných údajov sa čoraz častejšie a pravidelnejšie dostávajú do hlavných správ. Na internet začíname pristupovať najčastejšie práve cez tieto zariadenia s Androidom a klasické počítače v dôsledku toho zažívajú nebývalý ústup. Preto je asi najvyšší čas prispôsobiť svoje zariadenia s Androidom a chrániť citlivé dáta a údaje rovnako ako na svojom stolnom počítači cez VPN služby. Vyberáme 3 najlepšie aplikácie VPN, v ktorých v skratke zhodnotíme ich plusy a mínusy a pridáme krátku recenziu:

 

      1. ExpressVPN – aplikácia na každodenné použitie

Express VPN Android VPN aplikácia
Express VPN Android VPN aplikácia

Express VPN Android VPN aplikáciaExpress VPN Android VPN aplikácia

 

 

Plusy:

 • jednoduchá a účelná aplikácia
 • špičková celosvetová top VPN nielen čo sa týka rýchlostí
 • široká škála serverov po celom svete (vo viac ako 94 krajinách)
 • plná podpora (support)

Mínusy:

 • drahší ako ostatní (za kvalitu sa proste platí)

ExpressVPN je jedným z najväčších poskytovateľov VPN, pokiaľ ide o históriu, pokrytie a služby. Zároveň ponúka aj skvelú aplikáciu pre vaše zariadenie s Androidom. Ak napríklad radi cestujete, pravdepodobne budete brať a používať svoj telefón alebo tablet s Androidom úplne všade – pri cestovaní, v hoteli, v kaviarni alebo v inej otvorenej sieti Wi-Fi. S touto aplikáciou ste pripravení kedykoľvek a kdekoľvek sa bezpečne pripájať na internet.

Aplikácia pre Android je totiž na použitia veľmi jednoduchá. Ak sa chcete pripojiť, stačí stlačiť tlačidlo pripojenia a nechať aplikáciu vykonávať svoju prácu, prípadne môžete vybrať konkrétne miesto (server), ktoré je graficky pekne vyznačené.

Aplikácia VPN s Androidom má veľmi obmedzené možnosti, dá sa povedať základné funkcie. Ak však potrebujete hlavne chrániť vaše súkromie, obchádzať cenzúru alebo pristupovať k zablokovanému mediálnemu obsahu, potom je to naozaj rýchle a ideálne riešenie.

 

prejsť na ExpressVPN.com

 

       2. NordVPN – aplikácia pre náročnejších

Nord VPN Android VPN aplikácia
Nord VPN Android VPN aplikácia

Nord VPN Android VPN aplikáciaNord VPN Android VPN aplikácia

 

Plusy:

 • krásne grafické a prehľadné rozhranie
 • pokročilé vlastnosti pre nastavenie VPN
 • extrémna bezpečnosť

Mínusy:

 • rýchlosť niektorých serverov v menej bežných lokalitách môže byť premenlivá

Ak hľadáte pekný dizajn aplikácie VPN pre Android, potom NordVPN stojí určite za vyskúšanie. Ich aplikácia pre systém Android je jedna z najlepšie graficky aj technicky navrhnutých a keďže vyzerá ako zrkadlová kópia desktop verzie v počítači, prechod na aplikáciu je prakticky bezproblémový, intuitívny.

Služba CyberSec od spoločnosti NordVPN ochráni vaše zariadenie Android pred malwerom, phishingom a ďalšími hrozbami, keď ste pripojení na internet kdekoľvek na svete.

Naozaj sa nám páčilo, že NordVPN má predpripravené dedikované servery na špecifické účely ako napríklad: P2P, Double-Hop VPN, Anti-DDoS a ďalšie konfigurácie – pritom sú všetky priamo dostupné z aplikácie Android VPN.

 

prejsť na NordVPN.com

 

 

          3. CyberGhost – VPN Android pre začiatočníkov a nováčikov

 

CyberGhost VPN Android VPN aplikácia
CyberGhost VPN Android VPN aplikácia

CyberGhost VPN Android VPN aplikácia

 

Plusy:

 • skutočne jednoduché na používanie
 • super dlhá až 45-dňová záruka vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti
 • dobrá cena

Mínusy:

 • nedosahuje parametre rýchlostí ExpressVPN

CyberGhost VPN sa v posledných rokoch poriadne rozrástla a začala šliapať svojim konkurentom na krk. Ich pokračujúca expanzia serverov je momentálne minimálne porovnateľná ako u konkurencie – má servery vo viac ako 51 krajinách na celom svete.

Aplikácia pre Android je jednoduchá a logická, ak ste noví používatelia VPN, rýchlo si ju obľúbite. Čo sa nám páčilo je, že môžete zablokovať škodlivý obsah (reklamy, erotika a podobne) počas pripojenia k službe a možnosť komprimovať dáta, takže môžete napríklad uložiť limit maximálneho prenosu dát a optimalizovať si tak vlastnú spotrebu dát na deň a podobne. Služba môže byť navyše použitá až na 7 rôznych zariadeniach, čo je najviac z tu porovnávaných VPN služieb. K tomu je tu dlhá (od 10.10.2018) až 45-dňová záruka vrátenia peňazí. Ešte stále váhate?

 

prejsť na CyberGhost VPN

 

Hľadáte najlepšiu VPN pre Slovensko? Alebo si jednoducho porovnajte všetky overené VPN v našom veľkom prehľade.

 

 

Najlepšia VPN pre Android 2018 – porovnanie top 3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.