Je hneď niekoľko dobrých dôvodov prečo nepoužívať free riešenia pre VPN alebo VPN zadarmo. Všetky takéto riešenia vás v konečnom dôsledku môžu paradoxne naopak obrať o súkromie a bezpečnosť na internete, napriek tomu, že ste hľadali práve tieto funkcie VPN. Prečo?

Zabezpečenie VPN free

Je jedným slovom slabšie alebo skôr minimálne oproti plateným. Okrem toho väčšinou nemajú takú kvalitu a spoľahlivosť ako komerčné. Používajú slabé alebo zastarané protokoly, ich zámerom nie je prioritne zabezpečiť používateľa, ale niečo z prevádzky zarobiť. Najhorším aspektom ale iste bude fakt, že free VPN neposkytuje také funkcie ako je napríklad „no logs“ politika, čo znamená, že sa dá spätne dohľadať, čo ten ktorý užívateľ robil na internete a tým sa celý zmysel VPN služby zadarmo míňa účinku.

Financovanie VPN free

VPN zadarmo si vyrábajú peniaze na prevádzku napríklad najčastejšie tým, že prenajímajú vašu IP adresu iným osobám. Náklady si znižujú tým, že používateľom požičiavajú IP adresy medzi sebou (P2P siete), takže vašu IP adresu môže používať aj niekto, kto nie je platiacim užívateľom. To môže byť veľký problém, zvlášť keď niekto cez vašu IP adresu bude vykonávať nejakú nelegálnu činnosť. Prakticky ju teda môže používať ktokoľvek, bez toho aby ste o tom vedeli. Ďalším dôvodom je, že si informácie o vás ukladajú a následne ich môžu použiť na rôzne účely a niektoré informácie možno predávajú aj tretím stranám.

Reklamy

Všade sú reklamy, od prijateľných zobrazujúcich sa niekde v okne prehliadača až po reklamy majúce typický znak malwaru, adwaru, či trojanu. Pozor na tieto veci, ktoré dokážu pekne otráviť život a ešte k tomu infikovať alebo prinajmenšom výrazne spomaliť vlastný počítač.

Free doplnky do prehliadačov a podobné riešenia

Rôzne doplnky do prehliadačov poskytované zdarma ako napr. Unlimited Free VPN – Hola sú v skutočnosti postavené na tom, že iní ľudia používajúci tento doplnok, surfujú na internete cez vaše internetové pripojenie. A vy zase naopak používate ich pripojenie (sharing). Následne tvorcovia doplnku predávajú vašu IP adresu iným spriateleným firmám, ktoré ju komerčne ďalej predávajú a z vašej IP adresy sa stáva zdieľaná IP po celom internete. Okrem toho sa nejedná o VPN, ale o Proxy.

Jednoznačný záver: Náklady na prevádzku VPN sú obrovské, preto VPN free nebude mať pre prevádzkovateľa zmysel, pokiaľ tieto náklady s nejakým bonusom nezíska späť. Porozmýšľajte preto nad tým, či sa oplatí riskovať s VPN zadarmo. Odporúčame overené, stabilné, bezpečné a platené riešenie VPN.

 

Prečo nepoužívať VPN free – VPN zadarmo?
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.